ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI I KOLEJNY ROWEROWY RAJD OJCÓW Z DZIEĆMI W GLINIANCE 11.11.2017

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gliniance rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę, sprawowaną przez proboszcza ks. Piotra Błażejczyka. Uczestniczyły w niej liczne poczty sztandarowe, przedstawiciele samorządu: Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny, radni Gminy Wiązowna, w tym przewodnicząca Renata Falińska, wiceprzewodnicząca Irena Nowak, Wojciech Doman, Mariola Kublik, członek zarządu Powiatu Otwockiego Roman Zdunik. Cieszyła obecność działających w Gliniance formacji młodzieżowych, najbardziej widocznych harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, ale też skautów Federacji Skautów Europy oraz skautek Mamy Róży.

Uroczystość prowadziła p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Paulina Sokół. Nie zabrakło dyrekcji, nauczycieli i uczniów glinieckiej szkoły, którzy po Mszy Św. zaprezentowali wzruszający program, wciągając publiczność do wspólnego śpiewania. Wystąpił także Hubert Bojarski z utworami patriotycznej poezji śpiewanej. Na zakończenie oficjalne delegacje złożyły wieńce pod pomnikami przed kościołem, skąd następnie wyruszył trzeci już rowerowy Niepodległościowy Rajd Ojców z Dziećmi. Celem była kapliczka upamiętniająca potyczkę 300 partyzantów z rosyjskim wojskiem w czasie Powstania Styczniowego  w Porębach oraz ognisko z kiełbaskami przy pobliskiej remizie.

Monika Sokołowska