Wilczki i Skautki na Zrzutowisku „Pierzyna”

W weekend 14 i 15.04.2018 r. nasze wilczki i skautki zaangażowały się w organizację uroczystości na Zrzutowisku „Pierzyna” w Malcanowie.

Podczas uroczystej akademii gromady wilczków z Glinianki i Malcanowa wystąpiły wspólnie z programem artystycznym.

Pierwszy utwór – „Dziś idę walczyć – mamo” – wyszedł spod pióra poety Józefa Szczepańskiego – „Ziutka”, autora znanej piosenki „Pałacyk Michla”. Potem wilczki zaśpiewały żywiołową „Dziewczynę z granatem” Kasi Sawczuk znaną dobrze widzom „Czasu honoru”. „Modlitwa harcerska”, pieśń powstała w 1919 roku, przypomniała o niełatwych szlakach polskich harcerzy. Na koniec zabrzmiały marszowe takty naszego hymnu – pieśni „Błękitne rozwińmy sztandary”,

Nie był to jednak koniec naszej obecności na „Pierzynie”. W niedzielę ks. proboszcz Edward Kowara z parafii w Wiązownie odprawił tam poranną Mszę polową, do której nasze skautki i wilczki przygotowały piękną oprawę muzyczną.