V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Antoni Lechnik z Bolesławowa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy piątek miesiąca   – rano – o 7.30 msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią

– po południu spowiedź od 17.00, msza o 18.00, a następnie Nabożeństwo majowe i Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę pielgrzymkową Biało-Złotą do 21:00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

pierwsza sobota miesiąca nasze Wotum dziękczynne za koronację Obrazu MB – msza św. o godz. 7.30 z komunią św. wynagradzającą,  adoracja Najświętszego Sakramentu, odmówiony różaniec wraz z 15 minutowym rozważaniem tajemnic różańcowych.

• Od wtorku (1 maja) rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe:

– od poniedziałku do piątku po mszy św. o 18.00,

– w sobotę po mszy św. o 7.30

– w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.

Pamiętajmy o naszych przydrożnych kapliczkach i krzyżach, aby je udekorować. Przy wielu z nich, będą też odprawiane nabożeństwa.

• W czwartek 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

Msze o godz. 8:00, 10:00 i o 18:00.

Msza o 10:00 w intencji Ojczyzny, będzie miała charakter uroczystości religijno-patriotycznych z przedstawicielami naszych władz samorządowych. Po mszy przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły w Gliniance.

• Dzieci z Liturgicznej Służby Ołtarza jadące na wyjazd w Beskid Żywiecki, spotykają się jutro na mszy św. o godz. 5.00 rano. Pakujemy się w małe torby, nie w walizki.

• Są jeszcze wolne miejsca na 2-dniowa pielgrzymkę do miejsca urodzenia św. s. Faustyny, do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie przeżywany jest Nadzwyczajny Rok św. Józefa Kaliskiego, ogłoszony przez Papieża Franciszka oraz do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

• Zwracamy się z gorącą prośbą do Was o pomoc w tworzeniu kolejnego Wieczoru Uwielbienia. Tak jak rok temu czas naszych spotkań będzie trwał 4 dni. Czwartek „Wieczór Uwielbienia” Od piątku do niedzieli „ Strefa Mocy”, którą poprowadzi Witek Wilk. Prace trwają już pełną parą od dłuższego czasu. Pomyślcie i zaplanujcie jak moglibyście się włączyć w to dzieło. Potrzebna będzie pomoc w pilnowaniu sceny, w części gastronomicznej, panowie z pochodniami, młodzież.

• W górnej części cmentarza podjęto próbę wywiercenia nowej studni, jednakże odwiert na 14 metrów nie dał oczekiwanego rezultatu.

• W tygodniku Idziemy: „Majówka stulecia, jak świętują Polacy?”, a w Gościu Niedzielnym o nowej polskiej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei.