I Niedziela Adwentu (rok B II) – 3.12.2017

• Bóg zapłać mieszkańcom Dobrzyńca i Bolesławowa za czas wspólnej modlitwy, za waszą gościnność i ofiarność, Panom Leszkowi Kordysowi, sołtysowi Arkadiuszowi Młot oraz z Bolesławowa Jackowi Karolakowi i Włodzimierzowi Samsel za zapewnienie transportu.

Plan kolędy

• 09.12 w sobotę od 10.00 – Czarnówka przy drodze na Dobrzyniec i w stronę Świdra, dokładnie tak jak rok temu dwóch księży, a trzeci ksiądz – Czarnówka nad Świdrem do lasku. tj. ul. Akacjowa od Państwa Szczęsnych do Państwa Nowak, a następnie Czarnówka koło Rzakty.
    • 15.12 w piątek od 16.00 – Popławy a od około 19.00 osiedle 1 ksiądz
    • 16.12 w sobotę od 10.00 – Rzakta 3 księży
  • Jutro rozpoczynamy Roraty o 6.45. (poniedziałek – piątek). Temat przewodni w tym roku to „św. Józef strażnik Skarbów”. Zwracamy się o pomoc do Pań w przygotowaniu kakao rano dla dzieci. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Dzieci otrzymają jutro plakaty roratnie, a po świętach naszym zwyczajem dla najwytrwalszych coś wylosujemy.
  • Zapraszamy 10 grudnia w niedzielę na wyjazd do seminarium na spektakl muzyczny „Wielka wyprawa”. Przedstawienie przeznaczone jest dla wszystkich dzieci i dorosłych. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy szczególnie LSO, dla której wyjazd dofinansowany jest z funduszu ministranckiego. Odjazd w niedzielę o 16.30.
  • Bóg zapłać mieszkańcom ul. Łąkowej za ofiary na pomnik nagrobny ks. Proboszcza.
  • 8.12 w piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia nie ma Rorat. Msze o 8.00, 10.00 i o 18.00.
  • Spotkanie dla dzieci i rodziców pierwszokomunijnych 8 grudnia w piątek na mszy o 18.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci otrzymają wtedy medaliki MB Niepokalanej.
  • Wraz z początkiem adwentu w naszej parafii szafarze nadzwyczajni komunii świętej podejmują się nowej posługi. W każdą niedzielę mogą zanieść Pana Jezusa w komunii świętej chorym. Posługa ta obejmuje zarówno osoby stale pozostające w domu, do których raz w miesiącu ksiądz udaje się z komunią świętą, jak i osób chorych incydentalnie, którzy akurat danej niedzieli nie mogą wziąć udziału we mszy świętej, a pragną przyjąć komunię świętą. Osoby zainteresowane powinny zgłosić wolę przyjęcia komunii świętej szafarzowi w poprzedzający piątek lub sobotę, albo uczynić to w kancelarii parafialnej. Kontakt do szafarzy do uzyskania na stronie internetowej lub w zakrystii.
  • Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku IDZIEMY: „Pan nadchodzi, warto się sprężyć” zachęca o Leon Knabit. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: „Mężczyzna silnej wiary. Człowiek pracy i modlitwy. Wzór ojca. Odkryjmy na nowo św. Józefa.”
  • W zakrystii są już poświęcone opłatki bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek na co dzień żyjących za ścisłą klauzurą. Św. Jan Paweł II nazywał takie zakony poświęcone w pełni Bogu – płucami Kościoła. Siostry obiecały naszą parafię otoczyć swoją modlitwą podczas adoracji Pana Jezusa.
  • W zakrystii są też świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • W zakrystii można zakupić też film i kalendarz z czasu nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej
  • Dziś przed kościołem Skauci rozprowadzają kartki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na rehabilitację 11 miesięcznej Hani naszej parafianki, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni.
  • Zwracamy się z apelem o oddawanie krwi w dowolnej stacji krwiodawstwa dla naszej parafianki Zofii Zdunik. Należy podać, że krew jest dla niej przeznaczona.
  • Gmina 10 grudnia w niedzielę zaprasza na „Wspólne ubieranie choinki” na placu w Centrum w Wiązownie od 13.00 do 16.00. Wiele atrakcji dla najmłodszych i starszych. Rozpocznie się też akcja „Świąteczna Radość Pomagania” – gdzie będziemy zbierali środki na walkę  o zdrowie małego Rysia z Emowa.