I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020

• Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– piątek o godz. 17.30 – nabożeństwo dla dzieci

– piątek godz. 19.00 – nabożeństwo dla dorosłych

Gorzkie Żale

– niedziele po mszy św. o 10.00

Jutrznia

– poniedziałki i środy o godz. 7.00 w kościele w Gliniance – prowadzona przez Skautki i Skautów

• Z naszej wspólnoty odszedł

śp. Jan Dąbrowski l.59 z Józefowa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• W Wielkim Poście zapraszamy młodych do udziału w Jutrzniach, które organizują skautki i skauci. Będą się one odbywały w kościele w Gliniance w poniedziałki i środy o 7:00. Po liturgii zapraszamy do salki na słodki poczęstunek przed szkołą.

• Pod chórem znajduje się Zdrapka Wielkopostna. To pomoc w wielkopostnych ćwiczeniach duchowych. Na każdy dzień mamy zadanie do wykonania. W tym roku wspólnie zagłębimy się w nauczanie Papieża Franciszka i jego encyklikę „Laudato Si’.

• Dziękujemy 138 osobom, które od Środy Popielcowej rozpoczęły dzieło „ Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę” prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach. Akcja polega na podjęciu w Wielkim Poście jednego dnia postu o wodzie lub o chlebie i wodzie, odmówieniu czterech części Różańca oraz przekazania jałmużny w formie dniówki na Dom Samotnej Matki „Bezpieczna Przystań” prowadzony przez Caritas naszej diecezji. Jałmużnę składamy do puszki pod chórem.

• Od przyszłej środy Wspólnota Oblubienicy Ducha Świętego zaprasza na Rekolekcje Odnowy Wiary – 10 spotkań. Zapraszamy wszystkich chętnych.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana – wspólnota 16 mężczyzn – modlących, poszczących i składających jałmużnę w intencji o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią;

– od 17.00 – spowiedź;

– 18.00 – msza św.;

– 8.00 – 21.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Czuwanie miedzy 19 .00 a 21.00 poprowadzi Krąg Kościoła Domowego im św. małżonków Martn.

Tego dnia ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą oraz adoracja Najświętszego Sakramentu

– po mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca

Do odebrania w zakrystii będą nowe numery miesięcznika formacyjnego „Różaniec”, dla 60 osób, które dokonały prenumeraty.

• Trwają zapisy chętnych na udział w beatyfikacji sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy na wejściówki do niedzieli 8 marca.

• W tygodniku Idziemy: Jaki jest sens Postu, a w Gościu Niedzielnym: Magnes z myślami kard. Wyszyńskiego

• „W związku z planowaną budową kolejnej obwodnicy Warszawy, tym razem obwodnicy aglomeracji warszawskiej, powstał dokument wskazujący możliwe trasy jej przebiegu. Dwa z czterech wariantów przewidują budowę drogi o statusie autostrady przebiegającej przez naszą gminę, w naszym bezpośrednim sąsiedztwie – autostrady przecinającej Kopki i Malcanów. Taka inwestycja trwale zmieni charakter gminy, środowisko, możliwości rozwoju i budownictwa oraz naruszy dotychczasową komunikację między miejscowościami. Dlatego tak ważne jest, aby jak największa liczba mieszkańców wyraziła swoje zdanie co do projektu. Sprawa jest dość pilna, bo tylko do 10 marca wyznaczono termin na składanie uwag i wniosków. Wskazówki na temat ich złożenia – sposobu i proponowanej treści można znaleźć na stronie urzędu gminy oraz forum Malcanowa.”

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad gentes”

• Od wczoraj 75 osób uczestniczy wraz z księdzem Proboszczem w rekolekcjach Wspólnoty Oblubienicy Ducha Świętego. Polecamy ich naszym modlitwom, przyzywając wstawiennictwa św. Michała Archanioła.