II Niedziela Adwentu – 5.12.2021

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł

śp. Kazimierz Dróżdź l.73 z Glinianki, pogrzeb w wt. o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

• W zakrystii znajdują się poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek, na co dzień żyjących za ścisła klauzurą. Siostry, które od 333 lat trwają na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, otaczają także naszą parafię modlitwą. Tak jak zapewniła Siostra Przeorysza tworzymy most duchowy. W klasztorze na rynku Nowego Miasta znajduje się wizerunek Matki Bożej Glinieckiej.

• Do nabycia są też dostępne świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• Dzisiaj o godz. 10.00, ks. Klaudiusz Rokicki, pochodzący z naszej parafii, dokona obrzędu wprowadzenia relikwii św. o Papczyńskiego założyciela zgromadzenia ks. Marianów, do którego należy. Będzie też głosił kazania na wszystkich niedzielnych Mszach. Zapraszamy do lektury duchowej publikacji przybliżających nam osobę świętego.

• W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. O godz. 12.00 „Godzina Łaski”.

Matka Boża podczas objawień w Montichiari-Fontanelle powiedziła: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Na mszy o godz. 18.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św., otrzymają medaliki Niepokalanej.

• W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku, a poprowadzi je ks. Jakub Bieliński, znany nam z posługi w konfesjonale w pierwsze piątki miesiąca. Zapraszamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu spowiedzi.

• Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej okolicy. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Paczki dostarczy nasza młodzież z wolontariatu i skauci. Jeżeli znasz kogoś, do kogo powinna trafić taka paczka, to prosimy o zgłoszenie osób potrzebujących do ks. Proboszcza.

• W niedzielę 12 grudnia odbędzie się procesja Różańcowa za Polskę, która wyruszy z Katedry Praskiej po mszy św. o godz. 12.30. Bliższe informacje na plakacie w gablocie. Zapisy na autokar w zakrystii.

• W niedzielę 19 grudnia, są wolne intencje mszalne.

• Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• Zapraszamy do lektury: w tygodniku IDZIEMY Ideą życia sługi Bożego ks. Stanisława Szulmińskiego SAC była praca na rzecz jedności Kościoła katolickiego i prawosławnego. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Śmiało można powiedzieć, że był pustelnikiem w oceanie islamu. Brawurowa decyzja zamieszkania na pustyni wśród muzułmanów była szaleństwem i „groziła śmiercią lub trwałym kalectwem”. Wiedział o tym. Wspomnienie błog. Karola de Foucauld.

• Wraz z GOK w Wiązownie zapraszamy na spektakl „ Pan przemówił” w wykonaniu kleryków naszego Seminarium. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Są dwa terminy do wyboru 15 lub 19 grudnia. Zapraszamy.

• Gorąco zapraszamy do udziału w ankiecie synodalnej, która znajduje się na naszej stronie i na stoliku z prasą.