II Niedziela Adwentu – 6.12.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Sylwester Janiak l.51 z Górek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek, na co dzień żyjących za ścisłą klauzurą. Siostry podczas całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, otaczają także naszą parafię modlitwami.

• Są też świece Caritas, sprzedawane w ramach wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom, dostępne również w zakrystii.

• We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

– 8.00 – msza św.

– 10.00 – msza św.

– 12.00 –  „Godzina Łaski” – Matka Boża podczas objawień w Montichiari-Fontanelle powiedziła: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

– 18.00 – msza św.

• W piątek 11.12  rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Łukasz Górzyński SAC.

W piątek i sobotę spotkamy się na transmisji z naszego kościoła na naszej parafialnej stronie na FB, o godz. 19.30.

Niedziela będzie dniem Sakramentu Pojednania. Spowiedź na wszystkich mszach św. oraz od 15.00 do 20.00.

• Zapraszamy do wspólnego stworzenia naszej szopki, pod hasłem: „Nasze rodziny czuwające przy Dzieciątku Jezus”. Będzie się ona znajdowała w tym roku w grocie Matki Bożej. Na kartkach A5 dzieci niech namalują swoje rodziny i niech każdy osobiście się podpisze, a dla Jezuska dzieci mogą przynosić pluszaki. Prace i pluszaki przynosimy do niedzieli 20 grudnia.

• W tygodniku IDZIEMY: Skąd wzięła się praktyka Godziny Łaski w Kościele katolickim?, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: „Jego świętość jest nie do podważenia – podkreśla postulator w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II, oraz dla najmłodszych roratni numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

• Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• Bóg zapłać za ofiary na nasze nowe dzwony oraz na utrzymanie naszej parafii.