II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8.12.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Marian Szczęsny l. 80 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Roraty w naszym kościele o 6.45. (od poniedziałku do piątku). Dziękujemy dorosłym za nagrody, które przynosicie dla naszych pociech. Bóg zapłać za wielkie serca tym, którzy pieką pyszne ciasta i rano gotują dla dzieci kakao.

• W zakrystii są już poświęcone opłatki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• Dzisiaj spotkanie dla dzieci i rodziców I komunijnych na mszy o 11.30. Dzieci otrzymają medaliki MB Niepokalanej.

• Zapraszamy wraz z GOK Wiązowna na wyjazd do seminarium naszej diecezji na sztukę „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu naszych kleryków. Dla LSO dofinansowanie w 50 % z waszego funduszu. Odjazd autokaru 10 grudnia, wtorek godz. 16.30.

• W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku, a poprowadzi je ks. prof. dr hab. Czesław Parzyszek – wieloletni prowincjał pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla. Zapraszamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu spowiedzi.

• Począwszy od przyszłej niedzieli skautki i skauci z naszej parafii zapraszają w niedziele po mszy św. o 11:30 do organistówki na książkę i ciasto. Zebrany dzięki ofiarności parafian księgozbiór zawiera ponad 100 ciekawych tytułów dla dzieci i młodzieży. Nasza biblioteka jest objęta patronatem portalu lektar.pl, który promuje czytanie dobrych książek.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej okolicy. Słodycze, produkty żywnościowe, upominki będzie można przynosić murowanej zakrystii. Ofiary pieniężne na zakup produktów, można składać do puszki przy figurze św. Antoniego pod chórem. Paczki dostarczy nasza młodzież z wolontariatu i skauci. Jeżeli macie kogoś, do kogo powinna trafić taka paczka, to proszę zgłosić do ks. Proboszcza.

• Bóg zapłać mieszkańcom Rzakty za wczorajszy czas spotkania i modlitwy oraz za ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy za pomoc w transporcie pani Krystynie Kuras oraz panu Januszowi Górasowi oraz sołtysowi Panu Stanisławowi Smolakowi za koordynację wizyty duszpasterskiej.

• Dalsza część wizyty duszpasterskiej:

– piątek 13 grudnia od 16.30 – Rzakta ulica Popławska (2 księży)

– sobota 14 grudnia – Józefów – 1 ksiądz, Kruszówiec – 1 ksiądz, Glinianka II oraz ulica Wawrzyniecka do przerwy w zabudowie, a także ulica Pogodna – 2 księży.

Prosimy o pomoc w zorganizowaniu transportu.

• Odwiedziny chorych z Sakramentami 21 grudnia w sobotę. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii.

• Kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 22 grudnia o godz. 19.00.

• Róża Różańcowa rodziców modlących się za dzieci zaprasza do Koła Różańcowego.

• W tygodniku IDZIEMY: Pochodzenie i znaczenie prawdy o Niepokalanym Poczęciu NMP – wyjaśnia ks. Waldemar Turek. W GOŚCIU NIEDZIELNYM historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto, który nawiedzimy podczas pielgrzymki do Włoch w kwietniu.