III Niedziela Adwentu – 16.12.2018

• W zakrystii znajdują się poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

• W sobotę 22.12 od 10.30 ksiądz uda się do chorych z Sakramentami Świętymi. Prosimy o zgłaszanie osób, które ksiądz ma odwiedzić, oprócz tych które systematycznie odwiedza (do nich też ksiądz dotrze). Zwracamy się z prośbą o pomoc w zapewnieniu transportu.

• Rekolekcje adwentowe w naszej parafii od niedzieli 16.12 do wtorku 18.12:

Niedziela – msze św. o: 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, 18.00

Poniedziałek – msze św. o:  8.00, 10.00, 11.45 dla szkoły w Gliniance, 17.00, 19.00

Wtorek – msze św. o: 8.00, 10.00, 12.00 msza w szkole w Górkach, 17.00, 19.00.

Zapraszamy do skorzystania z spowiedzi, gdyż w niedzielę 23 grudnia będzie tylko dwóch kapłanów.

Pod chórem znajdują się Rachunki Sumienia do dobrego przygotowania się do spowiedzi.

• Wizyta duszpasterska

Bóg zapłać mieszkańcom Bolesławowa i Dobrzyńca za Waszą gościnność, czas wspólnej modlitwy i ofiarność. A Panom: Krzysztofowi Kobza, Waldemarowi Smolińskiemu, Waldemarowi Moniakowi za transport.

Dalszy plan Wizyty duszpasterskiej – kolędy:

27.12 czwartek od 9.00 – Józefów, Siwianka, Kruszówiec

28.12 piątek od 9.00 – Glinianka II oraz ul. Wawrzyniecka od Glinianki II do przerwy w zabudowie oraz ul. Pogodna  – 2 księży oraz Poręby– 1 ksiądz. (Wawrzyniecka od organistówki do nr 109 A w innym terminie)

29.12 sobota – Górki 3 księży.

03.01 czwartek od 16.30 – ul. Kościelna i Protasewicza jeden ksiądz oraz Świderska i Zacisze – drugi ksiądz.

05.01 sobota – Kopki 3 księży oraz ulica Jeździecka w całości, te domy, które należą do parafii.

Prosimy o zapewnienie transportu podczas kolędy.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy przynoszą nagrody dla dzieci uczestniczących w roratach. Losowanie nagród 6 stycznia na mszy o 11.30.

• Kolędowanie parafialne odbędzie się w niedzielę. 27 stycznia po mszy o 12.45. Zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii grup zorganizowanych.

• Bóg zapłać Wam za wasze dary serca na rzecz osób samotnych i starszych. Skautki, oraz młodzi wolontariusze z naszej szkoły, odwiedzą osoby starsze i samotne i przekażą paczki od Was. Słodycze, produkty żywnościowe, upominki będzie można składać w murowanej zakrystii. Ofiary pieniężne na zakup produktów, można składać do puszki przy figurze św. Antoniego pod chórem.

• Dziś o 19.00 spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

• Dziś w naszej szkole kiermasz świąteczny oraz bieg Mikołajów, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie Hani i Jasia (naszych małych parafian). Bieg rozpoczyna się w szkole o godzinie 12.00.

• Prasa katolicka: w tygodniku IDZIEMY: „Pamięć o ks. Kotlarzu – nazywanym drugim Popiełuszko”, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM płyta z najpiękniejszymi kolędami, a dla dzieci MAŁY GOŚĆ z Ikoną Matki Bożej i modlitwą do Ducha Świętego, którą od dziecka odmawiał św. Jan Paweł II.