IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

• W zakrystii znajdują się poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe oraz świece Caritas sprzedawane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• Dzisiaj spowiedź w kościele od 15.00 do 19.00. Posługę będzie pełniło jednocześnie dwóch księży.

Natomiast o 19.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• W czwartek ostatnia msza św. roratnia o godz. 6.45. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom upominków dla dzieci. Jeszcze nam brakuje, żeby obdarować każde dziecko. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie porannego poczęstunku dla dzieci.

• W piątek Wigilia Bożego Narodzenia.

Pasterka zostanie odprawiona

– w kościele parafialnym o północy

– w kaplicach w Józefowie i Siwiance o godz. 22.00.

Pierwszy i drugi dzień Świat Bożego Narodzenia – msze św. w układzie niedzielnym, oprócz mszy o 18.00, której w te dni nie ma.

Drugi dzień świąt to święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i tego dnia też odbędzie się błogosławieństwo owsa, jak to jest w zwyczaju na św. Szczepana, którego wspomnienie też przypada tego dnia.

Taca na pasterce będzie zbierana na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień świąt na budujące się świątynie naszej diecezji.

• W wigilię Bożego Narodzenia na kanale Polo TV (tv naziemna) będzie można obejrzeć koncert kolęd z naszego kościoła, w godz. od 17.00 do 19.00 oraz 25 grudnia o 12.30 i 14.00, a 26 grudnia 13.15 i 17.00.

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: „Chrystus sensem Biblii” artykuł o. Jacka Salija.

GOŚĆ NIEDZIELNY: dodatek z kolędami w wykonaniu Sióstr Karmelitanek.

MIŁUJCIE SIĘ: Praktyczny poradnik objaśniający pięć warunków spowiedzi.

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY: Nowe kolędy Arki Noego

• Gorąco zapraszamy do udziału w ankiecie synodalnej, która znajduje się na naszej stronie i na stoliku z prasą. Wczoraj odbyło się drugie spotkanie zespołu synodalnego, który jest do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy w opracowaniu ankiet, wystarczy zgłosić się telefonicznie (881 735 553) lub osobiście.