IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023

• Nabożeństwa majowe w naszym kościele

– od poniedziałku do piątku po mszy św. o 18.00,

– w sobotę po mszy św. o 7.30

– w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.

Czas nabożeństw majowych, skłania nas do pamięci o przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest to okazja do ich posprzątania i udekorowania.

• 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, msze św. o 8.00, 10.00 (za Ojczyznę), po mszy św. zapalimy znicze przy pomnikach i odśpiewamy hymn narodowy, o 18.00 msza św. z nabożeństwem majowym.

• 4 maja – I czwartek miesiąca, o godz. 18.00 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie. Godzina Święta od 23.00 do północy. Jest to także wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

• 5 maja – I piątek miesiąca

– msza św. wypominkowa o godz. 7.30 wraz z spowiedzią.

– po południu spowiedź od godz. 17.00

–  o godz.18.00 msza św.

– od godz.8.00 do 18.00 całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji

– o godz. 19.00, próba przed I Komunią św.

Tego dnia ks. Proboszcz uda się z Sakramentami św. do chorych.

• 6 maja – I sobota miesiąca, czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– po mszy św. o godz.7.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego „ Różaniec”.

Tego dnia wyruszymy na pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu. Odjazd autokaru o godz.5.45.

Również w sobotę odbędzie się sprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii św. Będzie to okazja do odebrania pięknych palm zdobiących naszą świątynię.

• Zwracamy się z gorącą prośbą o przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała do mieszkańców:

Woli Karczewskiej – I Ołtarz,

OSP Glinianka i Górki – II ołtarz,

Rzakty – III Ołtarz

Siwianki – IV Ołtarz.

• Siostra M. Blandyna Michniewicz, przeorysza mniszek Benedyktynek-Sakramentek, składa podziękowania za jałmużnę wielkopostną w kwocie 21.850zł, na rzecz klasztoru.

• Na tablicy ogłoszeń zaproszenie na

– warsztaty „12 kroków ku pełni życia” – terapia grupowa, indywidualna, małżeńska

– rekolekcje dla małżeństw.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Jak wygląda życie w seminarium duchownym?

GOŚĆ NIEDZIELNY: wspomnienie św Tereski z Lisieux.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł przed oblicze Boga Ojca

śp. Jan Ostałowski l.79 z Kruszówca.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.