IV Niedziela Zwykła – 28.01.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp Henryk Ładno lat 88 z Rzakty

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (tzw. Święto MB Gromnicznej). Taca tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Jest to również pierwszy piątek miesiąca:

– rano – msza św. wypominkowa o 7.30 – wraz ze spowiedzią i adoracja do godz. 9.00.

– wieczorem – spowiedź od 17.00, msza św. o 18.00 a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 prowadzona przez pielgrzymkową grupę Biało-Złotą.

Również tego dnia z racji I piątku ksiądz uda się z Komunią Św. do chorych – jest to co miesięczna okazja dla osób nie wychodzących z domu do skorzystania z sakramentów świętych.

Szafarze nadzwyczajni mogą przynieść komunię świętą chorym również w niedzielę. Bliższe informacje w zakrystii.

• W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu MB Glinieckiej.

Msza św. o 7.30 wraz z rozważaniem pierwszosobotnim, po mszy różaniec wynagradzający. Jest to również comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

• Kandydatów do Bierzmowania z rocznika 2002 i 2003, zapraszamy na spotkanie w niedzielę 04.02.2018 po mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej w sobotę 3 lutego o 9.00 na plebanii.
  • W tygodniku Idziemy: bp Romuald Kamiński „ Przychodzę, aby służyć”, a w Gościu Niedzielnym: temat przewodni: „Mistyka – Jezus dla wszystkich”.

Słowa ks. Bp. Kamińskiego:

Bracia i Siostry, W sobotę, 20 stycznia, w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana dokonał się liturgiczny akt mojego ingresu do Diecezji Warszawsko-Praskiej. Posługę Biskupa Ordynariusza objąłem po arcybiskupie Henryku Hoserze SAC. Chcemy wyrazić szczerą i gorącą wdzięczność Bogu i Jego Ekscelencji księdzu arcybiskupowi Henrykowi Hoserowi SAC, za minione ponad dziewięć lat jego posługi wobec naszego Kościoła lokalnego. Uczynimy to podczas Eucharystii sprawowanej w naszej Katedrze w poniedziałek, 5 lutego 2018 roku, o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego, wiernych świeckich do wzięcia udziału w tej wyjątkowej wspólnocie modlitwy. Niech będzie ona naszym duchowym dziękczynieniem Bogu i wyrazem ludzkiej życzliwości, wielkim wspólnym „dziękujemy!” za świadectwo pasterskiej troski i miłości, jakich wspólnota diecezjalna warszawsko-praska doświadczyła poprzez posługę Księdza Arcybiskupa. Niech stanie się także okazją, by upraszać dla Księdza Arcybiskupa Henryka błogosławieństwo Boże na dalsze lata jego pracy.

+ Romuald Kamiński

Biskup Warszawsko-Praski

• Wyjazd autokarem z naszej parafii do katedry w poniedziałek 5 lutego o godz. 16.20. Zapisy w zakrystii.