X Niedziela Zwykła 7.06.2015

• W czwartek odszedł do wieczności ks. kan. Witold Koć – proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze. Przeżył 61 lat. Uroczystości pogrzebowe (świątynia parafialna Parafii MB Częstochowskiej, ul. Sowińskiego 17, Otwock-Świder):
    • we środę, 10 czerwca o godz. 18.00 – Msza Święta żałobna dla Dekanatu Otwockiego
    • we czwartek, 11 czerwca o godz. 11.00 – Msza Święta żałobna, koncelebrowana pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawsko-Praskiego; po niej nastąpi eksportacja zwłok Zmarłego na Cmentarz Bródnowski i złożenie w grobie rodzinnym.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym – Amen.

• Składamy serdeczne podziękowania
    • za udział w uroczystościach Bożego Ciała
    • budującym ołtarze, asyście, ministrantom, strażakom z Glinianki i Górek
    • organizatorom Wieczoru Uwielbienia: Radzie Duszpasterskiej, wolontariuszom, wszystkim sponsorom – wszystkim dzięki, którym można było zorganizować to wielkie wydarzenie religijne; policji i strażakom za ich wspaniałą pracę przy organizacji ruchu i parkingów (szacunkowa ilość uczestników to 5 tys osób)
  • Serdeczne podziękowania za ofiary na zakup nowych organów.
  • Trwa Oktawa Bożego Ciała: od poniedziałku do czwartku Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, po mszy św o 18.00. W czwartek zakończenie Oktawy i procesja wokół kościoła.
  • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 8.00 i 18.00. Z racji tego święta nie obowiązuje post.
  • Dzisiaj przypada Dzień Dziękczynienia. Święto ustanowione jako podziękowanie za dar wolności. Dzisiaj można składać przed kościołem ofiary do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.