Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023

• Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dodatkowa msza św. o godz. 15.00 w intencjach zbiorowych poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

• W dniu 18 kwietnia, kiedy dotrzemy z pielgrzymką do San Giovanni Rotondo, rozpocznie się peregrynacja relikwii św. Ojca Pio po naszych rodzinach. Zapisy w zakrystii.

Przy obrazie Matki Bożej możemy składać intencje, w których ks. Proboszcz będzie sprawował msze św. w San Giovanni Rotondo i w Bazylice św. Piotra.

• Trwają prace na cmentarzu przy nowym ogrodzeniu. Dziękujemy jednocześnie Panu Andrzejowi Bąkowi za prace koparką przy kontenerach. Będąc przy temacie cmentarza, wprowadzamy małą zmianę, przy pogrzebach. Wierni, czekający na msze św. pogrzebową, będą się zbierali w kościele, a nie jak do tej pory na zewnątrz, by umożliwić już przed mszą skorzystanie z sakramentu spowiedzi.

Stawiając nowe pomniki, których koszt jest znaczny pamiętajmy, że możemy je ubezpieczyć, bo one nie są własnością parafii. Ubezpieczenie cmentarza obejmuje to co należy do własności parafii.

• Dzisiaj mija termin wpłat na wyjazd do Gietrzwałdu.

• W niedzielę  23 kwietnia br. o godzinie 16.00 w „Organistówce” odbędzie się nasze kolejne spotkanie biblijne. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliskie jest Słowo Boże. Chcących czynnie uczestniczyć w tym przedsięwzięciu prosimy o pobranie materiału wprowadzającego, który znajduje się na stoliku z prasą. Materiał wprowadzający został również zamieszczony na parafialnym FB.

• Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna zaprasza na warsztaty dla mężczyzn, którzy chcą świadomie budować swoje relacje z dziećmi. Szczegóły na plakacie w gablocie.

• W niedzielę 14 maja o godz. 19.00 zapraszamy na I spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (Uczniowie klas 8 i starsi).

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli przed oblicze Boga Ojca

śp. Kazimierz Bąk l.93 z Siwianki

śp. Wiesław Łyczkowski l. 64z Rzakty

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY : O Bożym Miłosierdziu

Dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

Woda święcona, aby nie zabrakło jej w żadnym domu naszej parafii.