Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019

• Dziś dodatkowa msza św. o godz. 15.00 w intencjach zbiorowych poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Można uzyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

Pod chórem znajdują się książeczki o Miłosierdziu Bożym. Zawierają fragmenty Dzienniczka Siostry Faustyny. Mamy przypomnianą historię obrazu, przypomnienie o dzisiejszym święcie, o godzinie miłosierdzia.

• Dziś I spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o 19.00. Zapraszamy młodzież klas 8 i wszystkich starszych chętnych.

• LSO udająca się na wyjazd majowy w okolice Lublina, spotyka się na mszy 1 maja o 7.30 już z bagażami.

• Od środy 1.05 rozpoczynają się nabożeństwa majowe:

– od poniedziałku do piątku po mszy św. o 18.00

– w sobotę po mszy św. o 7.30

– w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.

Pamiętajmy o naszych przydrożnych kapliczkach i krzyżach, aby je udekorować. Przy wielu z nich będą też odprawiane nabożeństwa.

• W tym tygodniu przypadają:

2.05 pierwszy czwartek miesiąca:

– o godz. 18.00 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

3.05 pierwszy piątek miesiąca, a zarazem Uroczystość M.B. Królowej Polski oraz święto Konstytucji 3 maja

Msze o godz.

– 8.00 – msza wypominkowa z racji I piątku miesiąca.

– 10.00 – za Ojczyznę, po tej mszy ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

– 18.00 z nabożeństwem majowym.

Spowiedź podczas mszy oraz po południu od 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od 11.00 do 18.00 i po mszy wieczornej prowadzona przez grupę pielgrzymkową Biało-Złotą do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

pierwsza sobota miesiąca – nasze wotum dziękczynne za koronację Obrazu MB

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą, adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec.

• Zapraszamy na całodzienną pielgrzymkę do Kodnia, Pratulina. Wyjazd całodzienny z obiadem w dniu 25 maja w sobotę. Zapisy w zakrystii.

• W tygodniku IDZIEMY i w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Niedziela Miłosierdzia Bożego.

• W niedzielę 5 maja po mszach odbędzie się zbiórka do puszek, dla naszych parafian z Czarnówki, państwa Goduńskich, którym spłonął dach domu.