Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli

śp. Zbigniew Zawadka z Dobrzyńca l.63 (pogrzeb w poniedziałek o 10.00)

śp. Stanisław Ryfczyński z Dobrzyńca l.65 (pogrzeb we wtorek o 10.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia:

Panu Tomaszowi Gołębiowskiemu i Janowi Kalińskiemu, za przygotowanie szopki

Ofiarodawcy naszej choinki do kościoła

Panu Borysowi wraz z chórem za ubogacenie liturgii

Panu Tadeuszowi za przygotowanie świątyni

Pani Marysi za czas posługi na plebani w czasie rekolekcji i świąt

Wszystkim Paniom za przygotowanie porannego kakao dla dzieci i pieczenie ciast na Roraty, oraz ofiarodawcom nagród dla dzieci; plansze roratnie proszę dostarczyć do 1 stycznia

Panu Januszowi Ajdackiemu za dekorację choinek przy świątyni

Firmie Stolmark, za transport i ustawienie choinki w kościele

Pani Krystynie Witkowskiej za dekorację kościoła

Paniom Aleksandrze Rokickiej i Barbarze Zielińskiej za opiekę nad grobem ks Proboszcza

Panu Andrzejowi Bąkowi za prace ładowarką przy kontenerach znajdujących się przy cmentarzu

Całej Liturgicznej Służbie Ołtarza

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią.

– od 17.00 – spowiedź

– 18.00 – msza św.

– 8.00 – 21.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Czuwanie miedzy 19 .00 a 21.00 poprowadzi Zespół Uwielbieniowy KUMRAN.

Tego dnia ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą oraz adoracja Najświętszego Sakramentu

– po mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca

• Bóg zapłać wszystkim, za dar waszych serc na pomoc osobom samotnym i starszym. Wolontariusze i Skautki dotarli do 35 osób z naszej parafii. Nasza zbiórka na wózek elektryczny dla naszej małej parafianki Hani Giepardy dała kwotę 12.643 zł.

• Plan Wizyty duszpasterskiej – kolędy

02.01 czwartek od 16.30 – ulice Kościelna i Protasewicza jeden ksiądz oraz Świderska i Zacisze – drugi ksiądz

04.01 sobota od 10.15 – Lipowo ulica Wierzbowa 1 ksiądz (zacznie od strony cmentarza), ulica Wypoczynkowa i domostwa obok 1 ksiądz (zacznie od strony Glinianki), ulica AK – 2 księży jeden od Malcanowa, drugi od Glinianki)

Plan całej kolędy dostępny również na stronie parafialnej i na tablicy ogłoszeń.

• Bóg zapłać za czas wspólnej modlitwy, spotkania, jak również za Wasze ofiary: mieszkańcom Górek, Bolesławowa, Dobrzyńca. Dziękujemy sołtysom za koordynację, a za możliwość dotarcia: Pani Annie Kostka, Barbarze Santorek i panu Adamowi Żurawskiemu oraz Waldemarowi Moniakowi.

• We wtorek 31.12 o 18.00 msza św. na zakończenie Starego Roku.

• W środę 1 stycznia Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki.

Msze o 10.00, 11.30, 12.45, 18.00. Nie ma mszy o 8.00.

• Kolędowanie parafialne odbędzie się w niedzielę 26 stycznia po mszy o 12.45. Zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii grup zorganizowanych.