Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9.04.2023

• Dzisiaj msze św. o 6.00, 10.00, 11.30, 12.45. Nie ma mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

• Poniedziałek Wielkanocny msze św. jak w niedzielę: 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, nie ma mszy o godz. 18.00.

• W Wielki Piątek rozpoczęła się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.

Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego Miłosierdzia. Odprawiamy ją codziennie po Mszy św. porannej.

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Świętym Triduum Paschalnym.

Bóg zapłać za przygotowanie tego pięknego czasu:

Panu Borysowi z Chórem parafialnym.

Liturgicznej Służbie Ołtarza,

Panu Tomaszowi Gołebiowskiemu, Janowi Kalińskiemu i pozostałym panom za przygotowanie Grobu Pańskiego.

Wspólnocie Oblubienicy Ducha Świętego, za przygotowanie ciemnicy

Panu Tadeuszowi za przygotowanie świątyni

Pani Krystynie Witkowskiej za dekoracje kościoła

Strażakom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie.

Wspólnocie Oblubienicy Ducha Świętego oraz Panu Kazikowi Nowakowi wraz z innymi Panami, za prowadzenie czuwania przy Jezusie Eucharystycznym

• W dniu 18 kwietnia, kiedy dotrzemy z pielgrzymką do San Giovanni Rotondo, rozpocznie się peregrynacja relikwii św. Ojca Pio po naszych rodzinach. Zapisy w zakrystii.

• Przy obrazie Matki Bożej możemy składać intencje, w których ks. Proboszcz będzie sprawował mszę św. w San Giovanni Rotondo i w Bazylice św. Piotra.

• Pozostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Stoczku Klasztornego w terminie 6-7 maja.

• Na cmentarzu trwają prace przy ogrodzeniu. Składamy serdeczne podziękowania Panu Mariuszowi Laskusowi (firma SPEC BRUK), Panu Danielowi Możdzonkowi za użyczenie ciężkiego sprzętu budowlanego, Panu Grzegorzowi Strzeszewskiemu za wykonywanie tego zadania. Został wykonany odwiert i w połowie cmentarza po lewej stronie znajduje się nowa pompa wodna.

• Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Dodatkowa msza św. o godz. 15.00 w intencjach zbiorowych poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia taca przeznaczona jest na Caritas naszej diecezji.

• Bóg zapłać za ofiary na dekoracje kościoła na  mieszkańcom Kopek, ofiarodawcom indywidualnym oraz za ofiary na utrzymanie parafii, które przekazujecie na konto parafialne. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud zbiórki.

• W niedzielę 14 maja o godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (uczniowie klas 8 i starsi).

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Z wizytą w Bazylice Grobu Pańskiego.

GOŚĆ NIEDZIELNY: „Paschalne spotkania”.