Ostatnie Pożegnanie Księdza Kazimierza Rybaka

Ksiądz Kazimierz Rybak [źródło: http://www.diecezja.waw.pl/]

W środę 12.11.2014 o godzinie 21:15 po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł w Hospicjum Stacjonarnym Caritas Archidiecezji Warszawskiej ksiądz Kazimierz Rybak. Przeżył 86 lat w tym 44 lata przeżył jako Kapłan. Od początku związany był z Glinianką. Każdą wolną chwilę spędzał w Gliniance a od 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, przebywał w naszej parafii praktycznie każdego dnia.
Uroczystości pogrzebowe świętej pamięci księdza Kazimierza Rybaka odbędą się we wtorek 18.11.2014. Nie będzie tego dnia Mszy Świętej o godzinie 7:30. O godzinie 8:30 w asyscie Ochotniczej Straży Pożarnej z Glinianki ciało zostanie przewiezione do naszego Kościoła gdzie odbędzie się czuwanie. O godzinie 9:30 rozpocznie się Msza Święta koncelebrowana której będzie przewodniczył ksiądz biskup Marek Solarczyk. Po Mszy Świętej koncelebrowanej nastąpi obrzęd ostatniego pożegnania.
Ciało zostanie przeniesione na cmentarz Wolski gdzie o godzinie 12:00 odbędzie się druga Msza Święta i zgodnie z wolą Księdza Kazimierza ciało zostanie złożone do grobu.
Organizowany jest autokar na uroczystości w Warszawie. Chętnych do skorzystania z tego środku transportu prosimy o kontakt z Panią Aleksandrą Rokicką z ulicy Łąkowej (dawny PGR).
Rodzina prosi o nie kupowanie żadnych kwiatów. W zamian można złożyć ofiarę na tacę za którą zostaną odprawione Msze Święte Gregoriańskie odprawione za Księdza Kazimierza. W razie zakupienia kwiatów, ze względu na ograniczone miejsce, prosimy o nie wnoszenie ich do Kościoła lecz zostawienie ich od razu w specjalnie do tego celu przeznaczonym pojeździe.

Ksiądz Kazimierz urodził się 25 maja 1928 roku w Transborze, na terenie parafii Wielgolas, wchodzącej w skład naszej Diecezji.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6 czerwca 1971 roku.

Posługa kapłańska Ks. Kazimierza przebiegała następująco:

  • wikariusz, Św. Rocha, Jasieniec, AW, 07.06.1971–10.06.1972
  • wikariusz, Św. Katarzyny DM, Rzeczyca, Diec. Łowicka, 10.06.1972 – 05.06.1973
  • wikariusz, Św. Michała Archanioła, Nowy Dwór Maz., 05.06.1973 – 28.05.1977
  • wikariusz, Św. Anny, Piaseczno, AW, 28.05.1977 – 03.06.1978
  • wikariusz, Św. Ap. Piotra i Pawła, Żychlin, Diec. Łowicka, 03.06.1978 –10.06.1983
  • proboszcz, Wniebowzięcia NMP, Szymanów, Diec. Łowicka, 10.06.1983 –16.11.1987
  • proboszcz, Św. Wojciecha BM, Jeruzal Miński, 16.11.1987 –18.04.1989
  • urlop zdrowotny, AW, 18.04.1989 –17.08.1990
  • kapelan, SS Zespół ZOZ (Rudka k. Mrozów), 17.08.1990 – 29.08.1994
  • rezydent, Św. Wincentego à Paulo, Warszawa-Targówek, 30.06.2000 – 30.08.2011
  • mieszkaniec, DKE Otwock, od 30.08.2001-12.11.2014

[źródło: http://www.diecezja.waw.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image