Ostatnie pożegnanie Senatora Zbigniewa Romaszewskiego

Zbigniew Romaszewski odsłania tablicę Smoleńską w GlinianceZmarły niedawno Senator Zbigniew Romaszewski został pochowany 20 lutego 2014 w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Ten zasłużony człowiek dla Polski, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL i wieloletni senator ma także swój udział w życiu naszej Parafii. W 2011 roku przybył specjalnie wraz z żoną Zofią do Glinianki aby odsłonić tablicę upamiętniającą ofiary Katastrofy Smoleńskiej oraz wziąć udział w zasadzeniu dwóch dębów, jeden Pary prezydenckiej – Marii i Lecha Kaczyńskich oraz katyński dąb upamiętniający Józefa Jahołkowskiego – dcy, 82 bat. art. plot., zabitego w 1940 roku w Charkowie.

Wdzięczni za jego aktywność i poświęcenie dla Ojczyzny a także obecność w naszej Parafii pamiętajmy o senatorze Zbigniewie Romaszewskim w naszych codziennych modlitwach.