Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7.06.2020

• W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała.
    Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Ze względu na pandemię, w tym roku zostały dokonane zmiany:
    – procesja wyruszy z kościoła po mszy o godz. 11.30, której będzie przewodniczył bp. Marek Solarczyk. Będzie to tylko procesja tylko wokół kościoła.
    – symboliczne ołtarze znajdą się na terenie przyświątynnym.
    – wierni pozostają na swoich miejscach, tylko asysta udaje się z Najświętszym Sakramentem.
    – w procesji nie biorą udziału tym razem, feretrony, chorągwie i baldachim
    – zapraszam do asysty LSO i dziewczynki do sypania kwiatów
    – przypadająca tego dnia w naszej parafii rocznica I Komunii św. zostaje przeniesiona na sobotę 20 czerwca na godz. 13.30.
    – nie odbędzie się „ Wieczór Uwielbienia”

• W piątek rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

• Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

• W tygodniku IDZIEMY „Czy rusza na Jasna Górę?” Pątnicy i organizatorzy zastanawiają się czy w tym roku odbędą się pielgrzymki na Jasną Górę. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Mam takie natchnienie – nieraz człowieka nachodzi myśl, gdy się ją podejmie – okazuje się zbawienna. Tak działa Duch Święty.