Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2023

• Dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci Pierwszo-komunijnych, o godz. 19.00

Dzieci, które uczęszczały na Roraty, prosimy do dzisiaj o dostarczenie plansz lub wysłanie ich zdjęcia z podaniem imienia i nazwiska oraz wieku na tel. parafialny, abyśmy mogli przygotować upominki.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– o godz. 7.30 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

– od godz. 23.00 do północy – Godzina Święta – nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

6.01 Uroczystość Objawienia Pańskiego, pierwszy piątek miesiąca

Msze św. w układzie niedzielnym, na których odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła (dochód z  rozprowadzenia kredy i kadzidła przeznaczony jest na fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza i dofinansowanie naszego wakacyjnego wyjazdu).

Zapraszamy do udziału w drugim Glinieckim Orszaku Trzech Króli. O godz. 11:00 wymarsz z pod Szkoły Podstawowej w Gliniance i przemarsz Orszaku przy śpiewie kolęd, ukłon Dzieciątku Jezus i o godz. 11:30 msza święta, na której dzieci uczęszczające systematycznie na roraty otrzymają upominki, m.in. kubki z logo tegorocznych rorat. Na orszak zapraszamy całe rodziny. Mile widziane stroje kolędnicze oraz drobne instrumenty muzyczne. Taca tego jest przeznaczona na misje.

Jest to również pierwszy piątek miesiąca: msza św. wypominkowa o godz. 8.00, a po niej odczytanie wypominek.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania styczniowy numer miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

• XIV Kolędowanie Glinieckie planowane jest niedzielę 15 stycznia, po mszy św. o godz. 12.45. Zapraszamy chętnych do zgłaszania się w zakrystii.

• Plan Wizyty duszpasterskiej: całość dostępna jest na stronie parafialnej i tablicy ogłoszeń

02.01 poniedziałek od 16.30 Glinianka ul. Podzamcze i Poprzeczna jeden ksiądz oraz Glinianka ul. Partyzantów i Dobra – drugi ksiądz

03.01 wtorek od 16.30 ul. Wrzosowa 2 księży (jeden od szkoły, a drugi od Celinowa)

04.01 środa msza św. nowennowa o godz. 18.00 i o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Oblubienicy Ducha Świętego

05.01 czwartek od 16.30 Glinianka ul. Wawrzyniecka od Organistówki do nr 109A oraz ul. Dzikiej Róży 2 księży (jeden od Organistówki, drugi od Glinianki II)

06.01 Uroczystość Objawienia Pańskiego

07.01 sobota od godziny 10.00 Rzakta wszystkie pozostałe domy, ul. Wiejska, Pólko, Rolnicza 2 księży, 3 ksiądz: osiedle ul. Jagodowa i ul. Mazowiecka, 4 ksiądz ul. Górska do spotkania z księdzem z ul. Mazowieckiej, 5 ksiądz: Kruszówiec

• Na stoliku z prasą:

Ewangelia na Każdy dzień i prasa katolicka.