Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022

• Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego, kończąca okres Wielkanocny. Z soboty na niedzielę zapraszamy do nocnego czuwania, poszczególnymi wioskami:

21.00 do 22.00 (Józefów i Dobrzyniec)

22.00 do 23.00 (Czarnówka)

23.00 do 00.00 (Bolesławów i Kruszówiec)

00.00 do 01.00 (Glinianka)

01.00 do 02.00 (Górki i Poręby)

02.00 do 03.00 (Rzakta)

03.00 do 04.00 (Wola Karczewska)

04.00 do 05.00 (Siwianka, Glinianka II)

05.00 do 06.00 (Lipowo)

06.00 do 07.00 (Kopki)

• W środę przypada Dzień Dziecka, zapraszamy na mszę św. nowennową, gdzie za przyczyną Matki Bożej będziemy modlili się za dzieci i młodzież.

• W tym tygodniu przypadają:

Pierwszy czwartek miesiąca

18.00 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią

– od 23.00 do północy – Godzina Święta, nasz nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

Pierwszy piątek miesiąca

– o 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 17.00 spowiedź

– o 18.00 – msza św.

– 8.00-18.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Od godz. 19.00, adoracje poprowadzi LSO.

Tego dnia ksiądz uda się z Sakramentami do chorych.

Pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– po mszy św. o godz.7.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

• W sobotę 18 czerwca zapraszamy na V pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu.

• Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie zaprasza na piknik z okazji Dnia Dziecka oraz akcję krwiodawstwa w sobotę 4 czerwca. Piknik oraz akcja krwiodawstwa odbędą się w Wiązownie na terenie przy Pawilonie Kultury.

• Za tydzień po mszach zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: liturgiczne wspomnienie blog Kard. Wyszyńskiego

GOŚĆ NIEDZIELNY: O posłudze kapelana w szpitalu wojennym w Charkowie

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych z dodatkiem poświęconym czterem patronom obecnego roku.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli

śp. Stanisława Poszytek l. 92 z Bolesławowa

śp. Henryk Bieńkowski l.75 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.