Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 3.06.2017

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Grażyna Koper l.46

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Msza św. za zmarłą od społeczności naszej szkoły podstawowej zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o godz. 12.00.

• Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę i włączyli się w wolontariat podczas Wieczoru Uwielbienia. Zapraszam każdego do włączenia się w Uwielbienie Jezusa. To co robimy to wszystko na chwałę Jezusa. Nasze uwielbienie będzie trwało 4 dni od czwartku do niedzieli. Będzie to nasze duchowe przygotowanie do koronacji obrazu MB Glinieckiej. Proszę panów o pomoc w pilnowaniu estrady i sprzętu w nocy – jeszcze jest kilka „wart” do obsadzenia, zapraszam naszych strażaków, młodzież do udziału bezpośrednio tak jak rok temu w przeżywaniu tego czasu, nasze drogie Panie do przygotowania ciast, smalcu, ogórków, sójek.
  • Zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało tak jak w latach poprzednich do wsi: Wola Karczewska, Rzakta, Glinianka i Górki.
  • Ks. Abp Henryk Hoser zwrócił się z prośbą do naszej parafii, abyśmy w Boże Ciało gościli na procesji ks. Abp. Jana Pawłowskiego z Watykanu, delegata ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, wieloletniego Nuncjusza Apostolskiego w Kongo i Gabonie, który zapragnął przeżyć ten wyjątkowy dzień, kiedy oddajemy część Jezusowi w Najświętszym Sakramencie, w kameralnej wiejskiej wspólnocie parafialnej. Nasza parafia z pięknymi tradycjami na pewno temu sprzyja.
  • Bardzo serdecznie dziękuję animatorom, którzy poświęcili swój czas aby być z razem z naszą młodzieżą przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania podczas dnia skupienia wczoraj w Wielgolesie.
  • Rodziców kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszam do kontaktu osobistego ze mną w sprawie przyjęcia stroju liturgicznego przez wasze dzieci.
  • Zapraszam do zapisów na pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu w sobotę 10 czerwca.
  • Dzisiaj po Mszach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Spotkanie dziewczynek, które będą sypały kwiatami podczas procesji w Boże Ciało w niedzielę 11 czerwca po mszy o 11:30.
  • Za tydzień w niedzielę na wszystkich mszach będzie gościł ks. Krzysztof Kasprzak, nasz misjonarz z Tanzanii, który pomagał w naszej parafii przed kilkoma laty. Po Mszach, będzie można wesprzeć jego działalność misyjną ofiarami do puszek.
  • Zakończyły się prace konserwatorskie przy głównym ołtarzu i przy kolumnie ambony bocznej. Zostały dokonane złocenia i naprawy istniejących ubytków. Koszt to 3400 zł. Zostały odnowione również ławki przed kościołem.
  • Trwają zapisy na album z uroczystości pogrzebowych ks. Proboszcza.
  • OSP Wiązowna wraz z Panem Wójtem zapraszają na obchody 100-lecia istnienia OSP – 10 czerwca w sobotę od godziny 14.00 w Wiązownie. Wiele atrakcji dla najmłodszych jak i tych starszych.
  • I Komunia święta w przyszłym roku w naszej parafii w sobotę 12 maja 2018 r.
  • W przyszłą niedzielę 11 czerwca na Placu Trzech Krzyży o 12:45 pod hasłem „Czas na rodzinę” wyruszy 12 Marsz dla Życia i Rodziny. Więcej szczegółów pod adresem strony internetowej http://marsz.org/miasto/warszawa/. Gorąco zachęcamy do udziału w tej inicjatywie!