Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5.06.2022

• Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, przed dzisiejszą uroczystością.
  • Dzisiaj kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.
  • W Boże Ciało przeżyjemy VII wieczór Uwielbienia:
    – prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast, swojskiego chleba, smalcu, ogórków, sójek.
    – dzisiaj o godz.16.00 na błoniach kościelnych, zapraszamy chętne dzieci do nauki flagowania na Wieczorze Uwielbienia
    – jutro o 19.00 spotkanie chętnych do zaangażowania się w wolontariat.
    – taca w przyszła niedzielę będzie przeznaczona na organizacje Wieczoru Uwielbienia
    – koordynator i osoby do pilnowania sceny od środy wieczorem do poniedziałku rano.
    – od piątku do niedzieli odbędzie się STREFA MOCY- jest to czas rekolekcji i w takim duchu przyjmujemy gości z obsługi do naszych domów, potrzebne są noclegi dla Ok 24 osób, w tym 4 osobowa rodzina.
  • Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  • W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Bóg zapłać Panu Marcinowi Klochowi za uwiecznienie na fotografii uroczystości Bierzmowania w naszej parafii.
  • Nasza parafianka Kinga Aptacy z klasy 3B ze S. P. im Wincentego Witosa w Gliniane, dostała wyróżnienie w diecezjalnym konkursie o św. Józefie. Gratulujemy.
  • W sobotę 18 czerwca zapraszamy na V pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu. Zapisy w zakrystii.
  • Dnia 18 czerwca w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim, odbędzie się X Jubileuszowy Zjazd Róż Rodzinnych Diecezji Warszawsko – Praskiej. Hasłem spotkania będą słowa „Maryjo, Matko mojego wezwania”.
    Serdecznie zapraszamy, Zelatorów, Członków Różańcowych Róż Rodzinnych, Róż Rodziców Modlących Się Za Swoje Dzieci i wszystkich chętnych, do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
    W programie znajduje się konferencja formacyjna, różaniec, świadectwo życia z mocy modlitwy różańcowej, Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Bpa Romualda Kamińskiego i poczęstunek dla przybyłych pielgrzymów.
    Dla dzieci będzie zapewniona opieka przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Skarb Serca”.
    Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie informacyjnej.
  • Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Na stoliku z prasą:
    IDZIEMY: Czy praktyka nałożenia rak, chrzest w Duchu Św., albo charyzmaty są ograniczone tyko dla wąskiej grupy?
    GOŚĆ NIEDZIELNY: kolejna płyta z cyklu Biblia Audio
  • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli
    śp. Walenty Bartnicki 69 l. z Glinianki
    śp. Bronisław Laskus w wieku 94 l. z Woli Karczewskiej
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.