V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

W MSZACH ŚW. UCZESTNICZĄ OSOBY ZAMAWIAJĄCE INTENCJE ORAZ WIERNI

W NASZEJ ŚWIĄTYNI NA CAŁEJ POWIERYCHNI JEST TO 15 OSÓB.

Pamiętajmy o transmisjach mszy w. w środkach masowego przekazu

Z naszej świątyni w niedzielę o godz. 10.00 na www.facebook.com/parafiaglinianka/

• Ze względu na panującą pandemię Sakrament Bierzmowania, planowany na niedzielę 31 maja 2020r, decyzją ks. bp Marka Solarczyka, odbędzie się w sobotę 30 maja 2020 r o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 05 – 400 Otwock (Wólka Mlądzka).

Po rozmowie z ks. bp Markiem Solarczykiem oraz Prob. Parafii św Józefa, ks. Robertem Turykiem SAC, który użyczy nam świątyni, a którego kościół jest w stanie pomieścić większa liczbę wiernych, przy zachowaniu zasad sanitarno-epidemiologicznych. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie.

• Bóg zapłać Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla łaźni prowadzonej przez Caritas naszej diecezji w Warszawie przy ul. Grochowskiej 111/113. Potrzebne są ręczniki nowe i używane. Można je przynosić do kruchty kościoła i na bieżąco będą przekazywane dla potrzebujących. Zbieramy je do końca miesiąca.

• W sobotę przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona metropolii Warszawskiej, biskupa i męczennika.

• Przypominamy, że liczba 15 osób na powierzchni naszej świątyni rozkłada się następująco:

– w ławkach po lewej stronie 6 osób,

– w ławkach po prawej 6 osób,

– w kruchcie 1 osoba,

– w kaplicy św. O. Pio po lewej od prezbiterium 1 osoba,

– w kruchcie bocznej po prawej stronie 1 osoba.

W ławkach siadamy co drugą ławkę, zachowując przepisy sanitarne.

Ławki dla osób zamawiających intencje, są oznaczone kartkami z przodu kościoła.

• Nabożeństwa majowe

– poniedziałek – piątek po mszy św. o 18.00,

– sobota po mszy św. o 7.30

– niedziela po mszy św. o 10.00.

• Trwajmy na naszej codziennej modlitwie różańcowej o 20.30 w intencji oddalenia zarazy, osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także z prośbą o deszcz.

• W naszej świątyni trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. porannej rozpoczyna się Adoracja i trwa do godz. 20.30.Jest otwarta jak zawsze kruchta kościoła, w której są wystawione klęczniki dla indywidualnej modlitwy.

• Wstępnego kontaktu w sprawach kancelaryjnych prosimy dokonywać telefonicznie 881 735 553.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary, które wpływają no konto parafialne i składane do puszki pod chórem.

• W tygodniku IDZIEMY o Spotkaniu młodych w Lednicy w innej formie., a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Stefan Wyszyński, pod opieką Matki Bożej Ostrobramskiej.