V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

• Dzisiaj rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Zbigniew Bańkowski z Instytutu Zakonnego – Apostołowie |Jezusa Ukrzyżowanego. Ks. Zbigniew wprowadził do naszej parafii relikwie św. O Pio.

Plan Rekolekcji Wielkopostnych:

Niedziela 26.03: msze św. tak jak w każdą niedzielę

Poniedziałek 27.03: msze św. o 8.00, 10.00, 11.45 spotkanie rekolekcyjne dla SP Glinianka klasy I–III, 12.30 msza św. z nauką rekolekcyjną dla uczniów klas IV- VIII,  17.00 i 19.00.

Wtorek 28.03: msze św. o 8.00, 10.00 , 11.50 msza św. z nauką rekolekcyjną w budynku SP w Górkach, 17.00, 19.00.

Gorąco zapraszamy do korzystania z Sakramentu Spowiedzi.

• Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie przed pielgrzymką do Włoch m.in., do grobu św. Ojca Pio.

• Bóg zapłać mieszkańcom ul. Łąkowej w Gliniance, Józefowa, Górek,  za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

• W czwartek zapraszamy na wyjazd autokarem do kina na film „Opiekun”, kierujący nasze myśli w stronę św. Józefa. Dla Liturgicznej Służby Ołtarza dofinansowanie z naszego funduszu. Wyjazd o 17.00.

• W piątek 31.03 o godz. 20.00, rozpocznie się mszą św. Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Na EDK zabieramy: krzyż przypięty do plecaka, latarkę i baterie na zapas, aplikacje w telefonie EDK, powerbank, wodę – zapisy online na stronie EDK.

• W sobotę 1.04 udamy się do chorych z Sakramentami św., prosimy o zgłaszanie w zakrystii, lub telefonicznie.

• 1.04 to pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy do praktykowania nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi.

– 7.30 msza św.

– po mszy św. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Do odebrania nowy nr miesięcznika formacyjnego „Różaniec”

• Za tydzień 2.04 Niedziela Palmowa.

Msza św. o godz. 10.00 z precesją wokół kościoła z naszymi pięknymi regionalnymi palmami.

Na 11.30 zapraszamy dzieci, tak jak co roku z instrumentami. Wielka prośba do niosących nasze wielkie palmy, aby pozostać na procesję dla dzieci.

Tego dnia odbędzie się w naszej parafii kiermasz wielkanocny, na którym znajdą się palmy, dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczany jest na nasz VIII Wieczór Uwielbienia. Już teraz dziękujemy tym, którzy włączają się w przygotowanie tego kiermaszu, za Wasze własnoręcznie wykonane palmy i rękodzieło świąteczne

O godz.17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa wokół kościoła poprowadzona przez nasz Chór Parafialny.

O godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Tego dnia spowiedź

– na wszystkich mszach św.

– od 15.00 do 17.00 ks. Kazimierz i ks. Proboszcz,

– od 17.00 do 19.00 ks. Jakub i ks. Grzegorz.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli przed oblicze Boga Ojca:

śp. Genowefa Woźnica l. 92 z Górek,

śp. Helena Nowak l.98 z Glinianki,

śp. Adam Witos l.60 z Glinianki,

śp. Robert Góras l.57 z Rzakty.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY: IPN o morderstwie Ks. Franciszka Blachnickiego, dokonanego przez agenturę komunistyczną

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych

Publikacje przybliżające postać św. O. Pio, którego relikwie zostaną wprowadzone do naszej świątyni w czasie Rekolekcji Wielkopostnych. Szczególnie polecamy biografię i rachunek sumienia.

Ministranci rozdają dzisiaj obrazki z św. o Pio z modlitwą do świętego.