Ogłoszenia 02.04.2017

• Do domu Ojca odszedł

śp Tadeusz Szczęsny l.87 z Woli Karczewskiej

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Zostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę 22 kwietnia na Jasną Górę, jedziemy dwoma autokarami. Jest to wyjazd głównie dla dzieci, które uczęszczały na roraty i poznawały historię Obrazu Jasnogórskiego. Przewodnik oprowadzi nas po Jasnej Górze, o 14.00 mamy specjalną mszę dla uczestników pielgrzymki przed Obrazem Matki Bożej.
  • W dniach 1-2 maja odbędzie się wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza na Podlasie (nocleg w okolicach Augustowa). Zapisy chętnych ministrantek i ministrantów przyjmujemy do 8 kwietnia.
  • W związku z tym, że zdarzały się przypadki nieporozumień odchodzimy od zwyczaju podchodzenia dzieci do błogosławieństwa w czasie Komunii Świętej. Prosimy aby do Komunii podchodziły tylko osoby przyjmujące sakrament.
  • Bóg zapłać wszystkim, który wzięli udział w rekolekcjach i skorzystali z sakramentu pojednania.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – msza św. wypominkowa o 7.30, po południu msza w intencji wspólnot Kościoła Domowego o 18.00.
  • Nabożeństwa wielkopostne:

– Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i 19.00, spowiedź w piątek w czasie Drogi Krzyżowej.

– Gorzkie Żale w niedzielę po mszy o 10.00.

• W najbliższą sobotę tj. 8.04 – zbiórka ministrancka o 9.30.
  • W najbliższą niedzielę (9 kwietnia) Niedziela Palmowa (Niedziela Męki Pańskiej). Po mszach o 10.00 i 11.30 procesja z palmami wokół kościoła. Przypominamy o przygotowaniu tradycyjnych wysokich palm, które stały się tradycją naszej parafii. Prosimy też, aby dzieci na procesję przyniosły instrumenty (bębenki itp.). Jeśli ktoś z dorosłych ma bęben, którym może nadawać rytm, bardzo prosimy o przybycie i włączenie się.
  • W najbliższą niedzielę 9.04 o godzinie 17.15 Droga Krzyżowa wokół kościoła, którą poprowadzi nasz chór parafialny.
  • Prosimy o przygotowanie palm na sprzedaż. Dochód ze sprzedaży tych palm, tak jak w poprzednich latach zostanie przeznaczony na organizację Wieczoru Uwielbienia.
  • Bóg zapłać za składane ofiary:

– mieszkańcom Bolesławowa i Glinianki II za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na koronację obrazu. Msza Św. za księdza proboszcza od Glinianki II zostanie odprawiona 11 maja o 8.00.

– mieszkańcom wsi Rzakta za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na koronację obrazu oraz za wiejskie jaja dla seminarium w naszej diecezji.

– mieszkańcom wsi Poręby i Wola Karczewska za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

– ofiarodawcom indywidualnym za ofiary na koronację i biżuterię na koronę oraz suknię do obrazu Matki Bożej Glinieckiej.

• Prosimy o podawanie adresów chorych do odwiedzenia w pierwszy piątek miesiąca.
  • Spotkanie dla dziewczynek chętnych do sypania kwiatów w czasie Rezurekcji odbędzie się w Niedzielę Palmową po mszy o 11.30.
  • Skautki z Glinieckiej Drużyny Wędrowników Mamy Róży (wedrownicy.mamaroza.pl) zapraszają na zbiórki dziewczęta z klasy V szkoły podstawowej oraz starsze.

W sobotę 8.04 spotykamy się o 11:00 przed kościołem na zbiórce formacyjnej. W planie pogadanka, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa brewiarzowa i przygotowanie stroików wielkanocnych dla samotnych osób z naszej parafii. Proszę przynieść drugie śniadanie i materiały na stroiki.