VI Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2015 – Niedziela Palmowa

• W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Michaliny Grzędy z Glinianki l.87. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
  • Składamy serdeczne podziękowania Panom za z Glinianki za uporządkowanie terenu obok Kościoła.
  • Dziękujemy za palmy reprezentujące poszczególne miejscowości.
  • Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary:
    • na kwiaty do Grobu Pańskiego dla mieszkańców ulicy Łąkowej, wsi: Glinianka II, Dobrzyńca, Kruszówca, Kopek, Porąb, Józefowa.
    • na koncert uwielbienia
  • Poniedziałek od godziny 8:00 sprzątanie Kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • Kancelaria parafialna czynna będzie do środy włącznie.
  • W Wielki Czwartek rozpoczynamy przeżywanie obrzędów Triduum Paschalnego.
    • O godzinie 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, czyli do ołtarza Adoracji. Adoracja do godziny 21.00.
      Jest to dzień ustanowienie sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa.
  • W Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa.
    • Od 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    • O 18.00 liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 21.00
      W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  • Wielka Sobota
    • święcenie pokarmów w kościele od 9.00 co pół godziny do 12.00.
    • Drugi ksiądz będzie święcił pokarmy w terenie:

Od 9.00 Górki
ok 9.15 Poręby
ok 9.45 Rzakta
ok 10.00 Dobrzyniec

• O 18.00 rozpoczynamy uroczyste obrzędy Wigilii Paschalnej po której odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu aż do Rezurekcji.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 6.00 Rezurekcja. Potem Msze Święte o 10.00, 11.30 i 12.45.
    W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o 8.00, 10.00, 11.30 i 12.45. Nie ma Mszy Świętej o 17.00.

Aby wszyscy mogli zobaczyć monstrancję z Panem Jezusem i całą procesję rezurekcyjną, prosimy by wierni ustawiali się wokół kościoła, a chodzić dookoła kościoła będzie ksiądz z asystą, bielanki i chorągwie.