VII Niedziela Zwykła – 24.02.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Stanisława Gąska lat 87 z Czarnówki

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dzisiaj na mszy o godz. 12.45 odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej z okazji II rocznicy śmierci ks. Proboszcza Krzysztofa. Mszy będzie przewodniczył kanclerz kurii Warszawsko-Praskiej, ks. Dariusz Szczepaniuk, homilię wygłosi ks. Dariusz Skwarski. Bóg zapłać za ofiary na tablicę pamiątkową: Stowarzyszeniu Wawrzynioki oraz ofiarodawcom indywidualnym.

• Dzisiaj o 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

• W tym tygodniu przypadają:

– pierwszy piątek miesiąca   – rano – 7.30 msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią

– po południu – od 17.00 spowiedź, msza o 18.00

– całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.8.00 do 21.00, , którą ofiarujemy w intencji wyzwolenia naszych parafian z wszelakich nałogów. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Od 19.00 do 21.00 adoracja prowadzona przez grupę pielgrzymkową Biało-Złotą.

W pierwszy piątek ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

– pierwsza sobota miesiąca  – nasze Wotum dziękczynne za koronację Obrazu MB

– msza św. o 7.30, z rozważaniem pierwszosobotnim oraz komunią św. wynagradzającą, Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z różańcem

Po mszy comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

• Za tydzień w niedzielę 3 marca w naszej gminie obchodzony będzie Dzień Pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego. Jest to 156 rocznica potyczki Ziemomysła Kuczyka w Porębach. Zapraszamy do udziału w części oficjalnej przy kapliczce w Porębach o godzinie 9:30, a także do obejrzenia małego widowiska historycznego. Na błoniach przykościelnych po mszy św. o godzinie 11:30 będzie miała miejsce mini inscenizacja bitwy w wykonaniu rekonstruktorów historycznych.

• Spotkanie mężczyzn należących do Rycerstwa św. Maksymiliana Kolbego w przyszłą niedzielę 3.03 o 19.00.

• Zapraszamy na wyjazd do kina na film „Uwolnij mnie”. Jest to wstrząsająca historia walki egzorcystów o każdą udręczoną duszę. To fascynujące spojrzenie na wysiłki kapłanów na Sycylii, próbujących nadążyć za rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na egzorcyzmy. Wyjazd wtorek 26 lutego o godz. 17.30. Zapisy w zakrystii.

• W tygodniku IDZIEMY: Modlitwa o uzdrowienie – jak ją rozumieć, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Pierwszy z dwunastu – o przewodnictwie Papieża w Kościele. Dla młodzieży dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ w którym m.in. „Uzdrowienie za wstawiennictwem św Charbela”.