XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020

• Dzisiaj w kaplicy w Józefowie o godz. 11.00, odbędzie się msza św. w intencji dziękczynnej za posługę ks. Andrzeja Jackowicza w tejże kaplicy.

• W poniedziałek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, msza św. wieczorna w intencjach zbiorowych.

• W lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o 12.45, chrzty będą się odbywały na mszy o godz. 10.00.

• W tym tygodniu przypadają

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

– w nocy z czwartku na piątek między 23.00 a 00.00 Godzina Święta, która jest jedną z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy.

Chrystus wskazał to nocne czuwanie Małgorzacie Marii Alacoque podczas trzeciego objawienia w 1674 r., kiedy powiedział: „A we wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby Mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia w pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty, że nie mogli czuwać ze Mną jednej godziny.”

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią, która odbędzie się przed i po mszy św.

– od 17.00 – spowiedź – 2 kapłanów,

– 18.00 – msza święta

– 8.00 – 21.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Między 19.00 a 21.00 adorację poprowadzi grupa Biało-Złota.

pierwsza sobota miesiąca

Czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 – msza św.

– po mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania wakacyjny numer miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

• Pod chórem znajdują się książki „Największy Cud” z objawieniami Catariny Rivas.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary na rzecz naszej parafii.

• Zapraszamy na warsztaty „12 kroków”, prowadzone przez psychoterapeutów ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i na ulotkach pod chórem.

• W tygodniku IDZIEMY: „Grób Piotra” – najnowsze ustalenia dotyczące miejsca pochówku św. Piotra, jak również z „Rywałd”, pierwsze miejsce internowania Prymas Tysiąclecia. GOŚĆ NIEDZIELNY: rozpoczynamy cykl wakacyjny z reportażami z sanktuariów maryjnych w Polsce, które można odwiedzić podczas wakacyjnych wypraw.

• Dzisiaj odbywają się wybory prezydenckie, pamiętajmy o głosowaniu.

• OSP Glinianka zaprasza do oddawania krwi. Będzie to możliwe w przyszłą niedzielę między 9.00 a 13.00. Krwiobus będzie stał przy strażnicy.

• Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym w naszym kościele miała miejsce próba włamania. Ślady są widoczne na szklanych drzwiach w kruchcie. Sprawą zajęła się Policja.