XV Niedziela Zwykła – 15.07.2018

• Poświęcenie pojazdów na św. Krzysztofa odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św.

• Odpust parafialny na wspomnienie św. Wawrzyńca będziemy przeżywali w niedzielę 5 sierpnia.

• Zapraszamy na Dożynki Diecezjalno-Gminne, które odbędą się w naszej parafii 26 sierpnia.

Podczas obchodów tegorocznych uroczystości dożynkowych jedną z atrakcji, którą możemy wspólnie zorganizować jest korowód maszyn rolniczych. W związku z tym prosimy o zgłaszanie się osób chętnych, który chciałby wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Rolnicy posiadający ciągniki starego i nowego typu, wszelkie maszyny rolnicze, wozy konne, kombajny – wszyscy mile widziani. Korowód koordynuje i przyjmuje zgłoszenia Pan Stanisław Smolak – Sołtys wsi Rzakta. To do niego można zgłaszać swój udział – osobiście lub telefonicznie. Przed wydarzeniem w sierpniu wszyscy zgłoszeni spotkają się w celu odbycia próby generalnej. Zapisy są niezbędne abyśmy wiedzieli ile osób weźmie udział, a także aby przygotować stosowne zapowiedzi dla konferansjera zapowiadającego kolejne maszyny. Liczymy na liczne zaangażowanie.

Jednocześnie drugą prośbę kierujemy do Pań o zgłaszanie się do przygotowania ciast, sójek glinieckich, smalczyku, chleba – w celu przygotowania poczęstunku dla delegacji wieńcowych.

• Zapraszamy wraz z grupą Biało-Złotą, której nasz ksiądz Proboszcz jest przewodnikiem na szlak pielgrzymi. Wyruszamy 5 sierpnia, a wracamy 14 sierpnia.

• W tygodniku IDZIEMY o pielgrzymowaniu na Jasną Górę, w GOŚCIU NIEDZIELNYM : „Co Maryja obiecała tym, którzy z wiarą będą nosić szkaplerz”.