XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp Zdzisław Zybert lat 80 z Woli Karczewskiej

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie Różaniec do granic. Wyjazd autokaru w najbliższą sobotę o 6.30 do kościoła stacyjnego w Hajnówce. Zapisy w zakrystii. Już są pełne 2 autokary, zapisujemy na trzeci. W naszym kościele spotykamy się o godz. 14.00 na odmówienie 4 części różańca, tak jak będą robili Ci którzy o tej godzinie rozpoczną modlitwę na granicach naszego kraju.
  • Książka intencji na 2018r, będzie otwarta od najbliższej soboty.
  • W tym tygodniu przypadają:

pierwszy piątek miesiąca

– rano spowiedź przed mszą – o 7.30 msza św. wypominkowa

– po południu spowiedź od 17.00, msza o 18.00, po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00

pierwsza sobota miesiąca

– msza św. o 7.30, po mszy różaniec wynagradzający

Pierwsza sobota miesiąca. Będzie to nasze Wotum dziękczynne za koronację Obrazu MB. Nasze 5 pierwszych sobót miesiąca ofiarowanych w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Msza o godz. 7.30 z komunią św. wynagradzającą,  adoracja Najświętszego Sakramentu, odmówiony różaniec i 15 min rozważanie tajemnic różańcowych.

• Za tydzień w naszej parafii będzie gościła nasza diecezjalna telewizja internetowa – Salve TV
  • Dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po mszy św. o 18.00.
  • 2 października na nabożeństwie różańcowym dzieci pierwszokomunijne otrzymają różańce.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.

– poniedziałek-piątek – różaniec o 17.15, następnie msza św.

– sobota – różaniec po mszy św. porannej

– niedziela – dziesiątek różańca po każdej mszy.

Dzieci otrzymają plansze i każdego dnia będą otrzymywały naklejki, które pomogą im poznać historie objawień MB w Gietrzwałdzie.

• Jest nowy numer  miesięcznika „Małego Gościa” dla dzieci z II cz. Quo Vadis oraz tygodniki „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.
  • Bóg zapłać ofiarodawcom za dary na pomnik nagrobny ks Proboszcza Krzysztofa. Na fundamencie zostały zainstalowane elementy wykończeniowe, które będą tworzyły otoczkę wokół pomnika.
  • Komenda Stołeczna Policji przestrzega mieszkańców gminy Wiązowna przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze. Oszuści dzwoniąc podają się za kogoś z rodziny lub za policjanta. Bądźmy czujni i uczulmy starsze osoby wokół nas.