XVIII Niedziela Zwykła – 2.08.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Franciszek Rybka l.81 z Kopek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Od środy 5 sierpnia do 14 sierpnia zapraszamy do naszego parafialnego pielgrzymowania. Zapraszamy do włączenia wszystkie nasze wioski. Spotykamy się od poniedziałku do soboty. Po przyjściu grup pielgrzymkowych msza św. o godz. 19.45, następnie różaniec i Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło, które istnieje w naszej parafii.

• W środę msza św. nowennowa o godz. 19.45.

• W czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego jak również I czwartek miesiąca:

– 19.45 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana – o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią.

– od 23.00 – czuwanie „Godzina Święta” – Chrystus wskazał to nocne godzinne czuwanie od 23.00 św. Małgorzacie Marii Alacoque podczas trzeciego objawienia w 1674 r.

• I piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią.

– od 17.00 – spowiedź św. – 2 kapłanów

– 18.00 – msza św

– 19.45 – msza św. po przyjściu pielgrzymów

– całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od g.8.00 do 18.00.

Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

• Za tydzień będziemy przeżywali odpust parafialny na wspomnienie św. Wawrzyńca.

Główna  msza o 11.30, po niej odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy parafianie zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Jakub Bieliński.

• W tygodniku IDZIEMY: O wierze – pytania i odpowiedzi – o. Jacek Salij. GOŚĆ NIEDZIELNY: Nieważność a nierozerwalność małżeństwa.

• Od środy zaczną się prace brukarskie w alei przy grobie żołnierzy. Można się wtedy też zgłaszać do Pana Marcina w sprawach związanych z kostką przy grobach.

• Przed kościołem Pani Barbara Gąska rozprowadza publikacje swojego autorstwa: „Kapliczki i krzyże przydrożne parafii św. Wawrzyńca w Gliniance”. Zawiera ona 50 wierszy i fotografie kapliczek i krzyży.

• „Wraz z całą dywizją 17 sierpnia 1920 r. pułk ruszył do natarcia spod Wiązowny z zadaniem dojścia do Glinianki i uchwycenia tam drogi łączącej Otwock z Mińskiem Mazowieckim. Pułk wymaszerował ze swoich pozycji we wsi Białek (obecnie część Emowa) o godz. 18.30 i przeszedł przez Wólkę Mlądzką. Następnie podążając wzdłuż Świdra obecnym Traktem Napoleońskim i ul. Ułańską minął Kopki, następnie dwór Glinianka, aby o godz. 21.30 dotrzeć swoim przednim I batalionem do wsi Glinianka.”  Jest to fragment publikacji Pana Pawła Rokickiego, która będzie dostępna już w przyszłą niedzielę i będzie nam przybliżała historię naszej małej Ojczyzny sprzed 100 lat. Już dziś zapraszamy Was wszystkich na Apel poległych i poświęcenie krzyży na naszym cmentarzu na mogiłach żołnierzy, w niedzielę 16 sierpnia na godz. 15.00. Oddajmy hołd naszą obecnością obrońcom Polski.