XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022

• Dzisiaj na Jasną Górę dotarli wraz z ks. Proboszczem pielgrzymi, którzy pokonali 320 km, łącząc ofiarę pątniczą z modlitwą.

• Patronem dnia dzisiejszego jest św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik, patron naszych mężczyzn modlących się za kapłanów.

• Dziś też wspominamy 102 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”. Msza św. przy krzyżu upamiętniającym to wydarzenie, odbędzie się w Kopkach o godz. 17.00, a na zakończenie naszego wspólnego pielgrzymowania o godz. 19.45, różaniec i o 21.00 apel Jasnogórski a następnie mały poczęstunek. Swoje przyjście zapowiadają parafie: Dębe Wielkie, Rudzienko, Ostrów. Zwracamy się o pomoc w pieczeniu ciasta dla naszych pielgrzymów, abyśmy mogli ich ugościć. Będzie można je przynosić do zakrystii w niedzielę.

• Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w układzie niedzielnym wakacyjnym. Tego dnia odbędzie się także błogosławieństwo ziół i kwiatów, a o godz. 11.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny oraz za żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta, których zapraszamy w mundurach do wspólnej modlitwy. Po mszy św. zostaną złożone wieńce pod pomnikami A.K. i Smoleńskim.

• Bóg zapłać za ofiary na remont ogrodzenia przykościelnego.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Cud, który zatrzymał Rosję – Prawdę o stosunku świata do wojny polsko-rosyjskiej 1920 r. i o działaniu Bożej Opatrzności – odsłania dr Adam Buława, historyk wojskowości, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

GOŚĆ NIEDZIELNY: „Pusty grób Maryi” – ks. Rafał BOGACKI rozmawia z o. Danielem W. Stabryłą OSB o końcu ziemskiego życia Maryi oraz o tym, co powinno być najważniejsze w pobożności maryjnej i dlaczego to nie Ona powinna być w centrum.

• W naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb Bogdana Redy, ostatnio zamieszkałego w Warszawie.