XX Niedziela Zwykła – 19.08.2018

• Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli trud pieszego pielgrzymowania. Dziękujemy zarówno tym, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę, jak również wszystkim o wielkich sercach, którzy organizowali ze swoich wiosek naszej parafii grupy i przychodzili pieszo do naszej świątyni na wspólną modlitwę. Bóg zapłać pielgrzymom, którzy przyszli 14 sierpnia z parafii Dębe Wielkie i Rudzienko. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie poczęstunku na zakończenie pielgrzymowania. Niech Matka Boża Gliniecka wynagrodzi Wam Wasz trud organizowania i uczestniczenia w tym czasie modlitwy pątniczej.

• Dożynki diecezjalno–gminne 26 sierpnia 2018r.

– o godz. 13.00 (błonia przykościelne) – uroczysta msza św., której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk

– po mszy świętej: korowód maszyn rolniczych, biesiada ludowa, tradycyjny obrzęd dożynkowy.

– od godziny 16:00 planowana jest część muzyczno- rozrywkowa.  Tego dnia nie ma mszy o  godz.18.00.

Zapraszamy serdecznie w imieniu Wójta Gminy Wiązowna, Pana Janusza Budnego, Gminnego Ośrodka Kultury z Panią dyrektor, Pauliną Sokół, wszystkimi którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, które odbywa się pierwszy raz w naszej parafii w randze wydarzenia diecezjalnego.

• Prasa katolicka pod chórem. W tygodniku IDZIEMY: wywiad z abp. Markiem Jędraszewskim, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM o wielkim polskim świętym Jacku Odrowążu.