XX Niedziela zwykła – 20.08.2017

• Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy pielgrzymowali do naszej świątyni w czasie pielgrzymek na Jasną Górę. Dziękujemy za Wasze oddanie Matce Najświętszej. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali poczęstunek ostatniego dnia, za to że daliście siebie i swój czas na chwałę bożą. Piękna to postawa kiedy się daje coś od siebie.
  • W sobotę 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze o 8.00, 10.00, i 18.00.
  • W niedzielę 27 sierpnia uroczystości z okazji 100-lecia OSP w Gliniance. Dodatkowa msza o godz. 13.00 na błoniach kościoła w intencji naszych strażaków, której będzie przewodniczył ks. Jacek Pielak, który jest  odpowiedzialny z ramienia ks. abp. Henryka Hosera za naszą misję w Sierra Leone. Tego dnia po mszach, będzie można wesprzeć ofiarami do puszek działalność misyjną księdza Jacka.
  • Została zakupiona nowa puszka do przechowywania Najświętszego Sakramentu, a zabytkowa wróciła z renowacji ze złocenia.
  • Została podpisana umowa na wykonanie nagrobka ks. Krzysztofa Krzesińskiego. Przy ołtarzu bocznym znajduje się jego wizualizacja. Pomnik został zaprojektowany po uzgodnieniach z siostrą ks. Proboszcza, która znała jego wolę co do tego jak nagrobek miałby wyglądać. Do 5 września zostaną wylane fundamenty.
  • Trwają prace porządkowe na naszym cmentarzu, aby to miejsce było jak najgodniejsze dla naszych zmarłych.  Przykre jest jednak to, że nadal śmieci są wyrzucane w okolicach płotu na części cmentarnej, a nie do kontenerów.
  • Dziękujemy za ofiary:

– na pomnik dziecka utraconego i nienarodzonego,

– na koronację wsi Wola Karczewska

– wszystkim ofiarodawcom indywidualnym.

——————————————————

Wakacyjny porządek nabożeństw: