XXI Niedziela zwykła – 27.08.2017

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Mirosław Kielak

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dziś przeżywamy uroczystości z okazji 100-lecia OSP w Gliniance. Dodatkowa msza o godz. 13.00 w intencji naszych strażaków na błoniach kościoła. Mszę poprowadzi ks. Jacek Pielak, odpowiedzialny z ramienia ks. abp Henryka Hosera za naszą misję w Sierra Leone. Po mszach będzie można wesprzeć ofiarami do puszek działalność misyjną ks. Jacka.
  • Słowa podziękowania kierujemy do naszych strażaków, przeżywających swój jubileusz. Dziękujemy za Waszą oddaną służbę i powierzamy Was św. Florianowi i Matce Bożej Glinieckiej.
  • W tym tygodniu przypadają:

– pierwszy piątek miesiąca

– rano – spowiedź przed mszą – msza św. wypominkowa o 7.30

– po południu – spowiedź od 17.00 – msza o 18.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 prowadzona przez Biało-Złotą grupę pielgrzymkową

– pierwsza sobota miesiąca – msza o 7.30, a po mszy różaniec

• Od przyszłej niedzieli, tj. od 3.09 powraca normalny rozkład mszy niedzielnych, wraca msza w niedzielę o godzinie 12.45.
  • 4.09 (poniedziałek) o 9.00 msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.
  • 8- 9.09 (piątek-sobota) odbędą się w naszej parafii rekolekcje poprzedzające koronację. Msze święte o 8.00, 10.00, i 18.00. Nauki wygłosi ks. Jan Wnęk. Będzie to też czas sakramentu spowiedzi.
  • 9.09 (sobota) zapraszamy chętnych na godzinę 12.00 na sprzątanie świątyni i terenu wokół kościoła na wielkie wydarzenie koronacji Obrazu MB.
  • 10.09 (niedziela) – niedziela koronacji Obrazu MB. Msze o 8.00, 11.30 msza koronacyjna i 18.00. Nie ma mszy w Józefowie
  • Msza w Siwiance prawdopodobnie powróci od października.