Strona Parafii św. Wawrzyńca w Gliniance
Koronacja

Obrazu Matki Boskiej Glinieckiej odbędzie się 10 września 2017r.

• Niedziele i święta:
  • 8:00, 10:00, 11:30, 12:45 (poza VII i VIII), 18:00

• Dni powszednie
  • (pon-sob): 7:30

Dodatkowo

• w środy: 18:00
    (poza okresem od Adwentu do Wielkanocy)
  • pon-pt: 18:00
    (w miesiącach V, VI i X)

• Nabożeństwa majowe i czerwcowe:

• poniedziałek – piątek:
  • po mszy św. o 18:00,

• sobota:
  • po mszy św. o 7:30,

• niedziela:
  • po mszy św. o 10:00.

INTENCJE

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

lipiec 2017

Ewangelizacyjna:

Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

sierpień 2017

Ogólna:

Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

Galeria
    dscn7772 Pomocniczy kapelan powiatomy ks. Wojciech Wojno IMG_0555 IMG_0559 IMG_0598 Na rowerowym szlaku Tanzania005.jpg Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Glinieckiej 10.09.2017

XXII Niedziela zwykła – 03.09.2017

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Ryszard Kloch z Dobrzyńca

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Słowa podziękowania kierujemy do naszych strażaków, za odnowienie krzyża stojącego naprzeciw kościoła. Było to ich dziękczynienie za 100 lat naszej straży.
    • Wielkie Bóg zapłać firmie Stolmark za dokonanie impregnacji całego kościoła i dzwonnicy, Panu Januszowi Ajdackiemu za podnośnik przy pracach na wysokości, Panu Zbyszkowi za dar serca dla parafii na koronację w formie nowych żarówek led do kościoła.
    • Składamy podziękowania ludziom dobrej woli, którzy w ubiegłym tygodniu zaczęli sprzątać teren wokół kościoła. Dziękujemy za Wasze serce.
    • Dziś (03.09) zapraszamy na Dożynki Gminne w Duchnowie. Rozpoczęcie o godz. 14.00, o 16.30 wręczenie nagród laureatom konkursu wieńców dożynkowych. Będą także i nasze wieńce.

• Jutro (4.09) o godz. 9.00 msza na rozpoczęcie roku szkolnego, a po niej przemarsz do gimnazjum i przed budynkiem szkoły dalsze uroczystości.
    • Koło różańcowe z Czarnówki zaprasza 5 kobiet na brakujące miejsca, do pełnej Róży.
    • W środę (6.09) na godz. 9.00 zapraszamy osoby chętne do przygotowania terenu przed koronacją, zabierzmy sprzęt ogrodniczy.
    • W sobotę (9.09) zapraszamy ludzi dobrej woli i pięknego serca dla MB na godzinę 12.00 na sprzątanie świątyni i terenu wokół na to wielkie wydarzenie koronacji Obrazu MB, zabierzmy sprzęt do sprzątania wnętrza świątyni. Zapraszamy szczególnie Was młodzi tak jak to było na przygotowanie świątyni na I Komunię Św. Przygotujmy dom dla naszej Matki.
    • W piątek i sobotę – 8 i 9 września odbędą się rekolekcje poprzedzające Koronację. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, i 18.00 z naukami, które wygłosi ks. Jan Wnęk. Będzie to też czas sakramentu spowiedzi. W sobotę o 10.00 Msza św. zbiorowa do MB w naszych intencjach, które chcemy przez ręce MB Glinieckiej zanieść przed oblicze dobrego Boga.
    • 10 września – niedziela Koronacji Obrazu MB

8.00 – msza w kościele

10.00 – koncert Eleni na błoniach kościoła

11.30 – msza koronacyjna pod przewodnictwem ks. Abp Henryka Hosera w oprawie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego,

po myszy koronacyjnej – koncert patriotyczno-religijny w wykonaniu Orkiestry Wojska Polskiego

18.00 – msza w kościele już w obecności koronowanego obrazu.

W niedzielę koronacyjną nie ma mszy w Józefowie i Siwiance. Do udziału w uroczystościach koronacyjnych zapraszam poczty sztandarowe.

• Msza św. w Siwiance będzie wznowiona od niedzieli 17 września o godz. 13.00. Prosimy osobę z Siwianki o kontakt z ks. Proboszczem w sprawie uzgodnienia szczegółów.
    • Zapraszamy do lektury tygodnika Idziemy, w którym znajduje się artykuł o naszej parafii odnośnie koronacji.