XXV Niedziela Zwykła 20.09.2015

• Przypominamy, że od 1 października nastąpi zmiana godziny mszy świętej popołudniowej: zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę msze święte popołudniowe odprawiane będą o 18.00. Godzina ta będzie utrzymana również w następnych miesiącach. Zarówno nowenna w środę jak i msze święte w pierwsze czwartki i piątki oraz msze wieczorne w niedzielę będą odbywały się o 18.00.
  • Serdecznie zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w dniach 12-14 października. Rekolekcje będzie prowadził pan Lech Dokowicz.
    Rekolekcje będą rozpoczynały się mszą świętą o 18.00. Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I komunii świętej, młodzież gimnazjalną z klas II i III, która przygotowuje się do bierzmowania.
  • Serdeczni witamy w naszej parafii księdza Dawida Lubowieckiego, który rozpoczął przygotowania do misji w Zambii w Centrum Formacji Misyjnych. Do 15 października prowadzimy zbiórkę płodów rolnych, które przekażemy dla Centrum Formacji Misyjnych.
  • W następną sobotę tj. 26.09 ministranci i ministrantki wyjeżdżają na XIII Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarchominie. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu – u księdza Piotra.
  • W ubiegłym tygodniu odszedł do Boga św. p. Stanisław Papis z Glinianki.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym – Amen.
  • Rodziców dzieci z klas III prosimy o zapisanie dzieci na przygotowanie do I Komunii Świętej. Zapraszamy rodziców z dziećmi w godzinach urzędowania kancelarii. Zapisy trwają do końca września.
  • Kancelaria czynna jest: w środy 8.00 – 9.00, 17.00-18.30, oraz w soboty 8.00-10.00
  • Od 1  piątku października będą przyjmowane intencje mszalne na rok 2016.
  • W najbliższy piątek o 10.00 w Szkole Podstawowej w Górkach odbędzie się msza święta celebrowana przez Księdza Biskupa Marka Solarczyka z racji święta szkoły.
  • Ogłoszenie od Wójta Gminy Wiązowna:
    „pod koniec września do mieszkańców wsi: Glinianki, Bolesławowa, Kruszówca, Rzakty i Woli Karczewskiej zapukają ankieterzy, którzy będą pytać o komunikację autobusową linii 720 i L20. O to, jak często mieszkańcy korzystają z tych połączeń, w jakich godzinach najczęściej. W celach statystycznych zapytają o wiek osoby, zajęcie itp. Ankieta będzie anonimowa. Przeprowadzą ją, na zlecenie urzędu gminy, wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Radiówku. Ankieterzy będą mieli identyfikatory wydane przez urząd gminy. Prosimy o udzielenie odpowiedzi na pytania zadane przez ankieterów i wypełnienie ankiety. Zależy nam na tym,  by dostosować rozkład jazdy linii 720 i L20 do potrzeb mieszkańców, tak by ułatwić przesiadki i zapewnić jak największej grupie pasażerów wygodny dojazd tymi liniami do szkół i zakładów pracy. Ta ankieta pozwoli nam zbadać potrzeby mieszkańców i ułatwi negocjacje kolejnej umowy z Zarządem Transportu Miejskiego. To nasza wspólna sprawa!”