XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2016

• W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności

śp. Władysława Kędzierska l 78 z Lipowa

śp. Aleksandra Żórawska l. 92 z Siwianki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

• Rozpoczął się miesiąc październik  – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na Różaniec od poniedziałku do piątku o 17.30. W soboty Różaniec po mszy o 8.00. W niedzielę odmawiamy dziesiątkę różańca po każdej mszy świętej.
  • W soboty będzie odprawiana druga msza święta po modlitwie różańcowej o 8.00.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od 7.00 i po południu od 17.00.
  • Od I piątku miesiąca października nastąpi „otwarcie” książki z intencjami na następny rok 2017.
  • Zapraszamy na Jasną Górę – 15 października, na Wielką Pokutę za wszystkie grzechy popełnione w Polsce – na wielką modlitwę za grzechy osobiste i całego narodu. Wydarzenie organizowane jest przez osoby świeckie. Więcej o wydarzeniu na www.wielkapokuta.pl. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii, zapraszamy do zapisywania się.
  • Spotkanie grupy modlitewnej w środę.
  • Przy ołtarzu bocznym są wystawione propozycje sukien dla MB Glinieckiej. W związku z planowaną koronacją MB Glinieckiej, w miesiącu maju 2017 roku planowana jest w naszej parafii Wielka Nowenna Pompejańska. Prosimy chętnych do zaangażowania się w duchowe przygotowanie do koronacji o przemyślenie czynnego udziału w tej nowennie. Więcej o nowennie można przeczytać m.in. na www.pompejanska.rosemaria.pl.
  • W poniedziałek 3.10 o 12.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej odbędzie się Msza Święta w intencji prawych sumień. Mszy będzie przewodniczył Ksiądz Abp Henryk Hoser SAC. Będziemy modlić się o prawe sumienia i światło Ducha Świętego dla wszystkich decydujących w Polsce o prawnej ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.