XXXI Niedziela Zwykła – 3.11.2019

• Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
    Warunki uzyskania odpustu:
    1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

• W sobotę 9.11 przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, czyli katedry Ojca Świętego.

• Za tydzień w niedzielę 10.11 odbędzie się zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

• Za tydzień na mszy św. wieczornej będziemy gościli w naszej parafii zespół „Falenica dla Jezusa”, a po Eucharystii zapraszamy na modlitwę Uwielbienia.

• Również za tydzień 10 listopada w niedzielę będziemy przeżywali Dzień z historią Gminy Wiązowna – piknik historyczny w godzinach od 9.00 do 15.00 na terenie przy naszym kościele. Organizatorzy przewidują atrakcje dla całej rodziny.

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za wzmożone pracę ładowarką przy cmentarzu, co umożliwiło zachowanie czystości wokół kontenerów.

• 1 listopada na ekrany polskich kin trafił jeden z najważniejszych filmów w trwającej wojnie między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci. Chodzi o fabularyzowany dokument „Nieplanowane”, który opowiada przemianę Abby Johnson, dyrektor placówki aborcyjnej w Stanach Zjednoczonych, która przyczyniła się do przeprowadzenia co najmniej 22 tysięcy aborcji. Według Macieja Bodasińskiego, jednego z dystrybutorów filmu „Nieplanowane”, jest to produkcja, która ma przebudzić ludzkie sumienia. – Ten film nie traumatyzuje i nie jest stworzony po to by przygniatać, tylko by uzdrawiać – podkreśla. Zapraszamy na wyjazd do kina we wtorek 5.11 o godz.17.30 zapisy w zakrystii.

• W tygodniku IDZIEMY „Czym jest czyściec i co sami zyskujemy modląc się za zmarłych” – wyjaśnia prowincjał księży Marianów,. a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: o świętych z misją specjalną, czyli po co nam święci patroni.