XXXI Niedziela zwykła – 30 października 2016

• Serdecznie dziękujemy za ofiary na rzecz kościoła.
  • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe w poniedziałek o 17.30- za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
  • 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych msze święte o 8.00 i 10.00 w kościele, a o 12.00 msza na cmentarzu. Nie będzie mszy o 18.00. Czytanie wypominków jednorazowych od 11.40. Po mszy poświęcenie nagrobków.

Pamiętajmy, że najcenniejszym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa i komunia święta w ich intencji. W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła (nawet duchowo), można uzyskać odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie: Wierzę, Ojcze Nasz i Zdrowaś Mario w intencjach, za które modli się Ojciec Święty. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

Przypominamy o:

zmianie organizacji ruchu w dniach: 29.10 do 1.11 włącznie – zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarza (dojazd ulicą Ułańską do cmentarza od strony Lipowa – jeden kierunek do cmentarza  na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Wierzbowej w kierunku ul. Trakt Napoleoński w Kopkach, wyjazd z cmentarza w kierunku Kopek i Malcanowa lub nad Świder – również jeden kierunek). Prosimy o dostosowanie się do tych zmian. Szczegóły zmian dostępne są na stronie gminy http://tuwiazowna.pl/zmiana-organizacji-ruchu-wszystkich-swietych/

o zasadach przy sprzątaniu grobów (śmieci kompostowych nie wyrzucamy do kontenerów) oraz o odpowiednim zachowaniu w świętym miejscu jakim jest cmentarz.

o konieczności przedłużania własności grobów.

Na cmentarzu w miejscu planowanego Pomnika Dziecka Utraconego stoi obecnie jego drewniany model. 1 listopada na cmentarzu wolontariusze będą prowadzili kwestę na pomnik.

• 2 listopada przypada Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w kościele o 8.00, 10.00 i o 18.00. Po mszy o 10.00 procesja w kościele z czytaniem wypominek rocznych.
  • Można składać również intencje za zmarłe Mamy na roratnią zbiorową mszę gregoriańską.
  • W tym tygodniu przypadają:

pierwszy piątek miesiąca – msza św. wypominkowa o 7.30 (spowiedź od 7.00), następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.

– msza św. wieczorna o 18.00 (spowiedź od 17.30)

pierwsza sobota miesiąca – msza święta o 7.30, a po niej różaniec.

• W pierwszą niedzielę listopada (6.11) po mszy wieczornej – ok 19.00 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  • Przyjmowane są też intencje na następny rok 2017.
  • Zapraszamy serdecznie na kolejny III Rowerowy Rajd Niepodległości – ojców i dzieci . rajd tradycyjnie odbędzie się 11 listopada. Prosimy chętnych o zgłaszanie się w zakrystii.
  • Od 12 listopada rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Szczegóły dotyczące planu wizyty w listopadzie zostaną podane 1 listopada.