XXXI Niedziela Zwykła – 31.10.2021

• Zapraszamy na wyjazd na ogólnopolskie spotkanie formacyjne dla mężczyzn w Bydgoszczy w sobotę 6 listopada. Szczegóły w zakrystii. Niepokalana czeka na Ciebie Bracie.

• W roku św. Józefa, gratulujemy 20 uczniom szkoły w Gliniance udziału w konkursie „Święty Józef – człowiek wielkiego zaufania Bogu”. Uczniowie wykazali się plastycznie jak i informatycznie.

• Dziękujemy za tak liczny udział w piątek w naszej modlitwie różańcowej, kiedy stworzyliśmy żywy różaniec opasujący naszą świątynię.

• Jutro w poniedziałek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze św.:

– o 8.00 – w kościele

– o 10.00 – w kościele

– o 11.30 – na cmentarzu parafialnym – modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, następnie zostanie odprawiona msza św. w ich intencji.

Po mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa nowych pomników.

• We wtorek 2 listopada przypada Dzień Zaduszny.

Msze św.:

– o  8.00,

– o 10.00 w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.

– po mszy odmówimy różaniec z wyczytaniem naszych zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

– o 18.00 – msza św. wieczorna

• Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie o godz. 19.00.

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne i jednorazowe.

• Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
    1. Wzbudzić intencję jego otrzymania
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

• Na czas świąteczny przy cmentarzu dla Państwa wygody zostanie zmieniona organizacja ruchu dla jego usprawnienia. Ulica Ułańska staje się jednokierunkową oraz została zamówiona przez parafię toaleta przenośna.

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za systematyczne prace koparką przy cmentarzu. Dzięki pracy Pana Andrzeja mamy posprzątany teren wokół śmietników.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– o  7.30 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana

– od 23.00 do północy Godzina Święta, nasze czuwanie w ciszy z Jezusem Eucharystycznym.

pierwszy piątek miesiąca

– o 7.30 – pierwsza msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 17.00 – spowiedź św.

– o 18.00- msza św.

– 8.00 – 21.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Adorację od 19.00 do 21.00 poprowadzi Krąg Kościoła Domowego im św. małżonków Martin.

Tego dnia ksiądz uda się z Sakramentami św. do chorych.

pierwsza sobota miesiąca

Czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– o 7.30 msza św.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego „Różaniec”

Otwieramy listę na nowy rok prenumeraty miesięcznika Różaniec.

• W tygodniku IDZIEMY: „Prawda o czyśćcu”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: „ Myśl o niebie”.