XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017

• Rozpoczyna się doroczna wizyta duszpasterska. Zwyczajem poprzednich lat „kolęda” rozpocznie się od najbliższej soboty 25.11.

25.11 wizyta duszpasterska rozpocznie się od Górek. Będzie trzech kapłanów: Ks. Michał, ks. Kazimierz i ks. Proboszcz. Od ok 10.15 księża ruszą trasami:

Od ulicy Żwirowej (Kosalówka w stronę szkoły)

Od ulicy Poniatowskiego (od końca, od strony Dębego Wielkiego w stronę szkoły)

Od ulicy Poniatowskiego (od nr 199 w stronę szkoły)

02.12 w sobotę od 10.00 Dobrzyniec i Bolesławów

09.12 w sobotę Czarnówka i Kruszówiec

16.12 w sobotę Rzakta.

• Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca do naszego kościoła w formie kompletów obrusów ołtarzowych, które są obecnie używane.

• W naszym kościele zostały zainstalowane systemy alarmowe. System ostrzegania pożarowego w kościele i dzwonnicy, system antywłamaniowy oraz monitoring składający się m.in. z 7 kamer wewnątrz i na zewnątrz świątyni – wszystko to zostało zintegrowane z agencją ochrony. Całość jest skonstruowana na okablowaniu, bez użycia łączności bezprzewodowej, aby wykluczyć zakłócenia.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy: Jezus czeka na ulicy o dzisiejszym światowym dniu ubogich. W Gościu Niedzielnym m.in. kalendarz na rok 2018.

• W zakrystii są do nabycia wizerunki koronowanej Matki Bożej Glinieckiej.

• W zakrystii jest do nabycia 3 godzinny film z czasu nawiedzenia MB Jasnogórskiej,  jak również można zamówić pamiątkowy kalendarz z tego wydarzenia.

• Wędrownicy Mamy Róży zapraszają nastolatków z parafii na włączenie się w oprawę muzyczną mszy św. w pierwszą niedzielę grudnia o godz. 18.00. Spotkanie dla chętnych w najbliższy i kolejny wtorek o 19:30 w organistówce. Prosimy o zabranie Pisma Świętego oraz instrumentów, jeżeli ktoś posiada.

• Zapraszamy małżeństwa i narzeczonych na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie „Wybrani do Miłości” – Sekret szczęśliwego małżeństwa. 23-25 listopada od 19 do 21 w katedrze warszawsko-praskiej. Bliższe informacje na www.wpraga.oaza.pl/dk oraz na naszej stronie parafialnej.