Posługa w Parafii

• Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30, 12:45 (poza VII i VIII), 18:00
  • Dni powszednie
    7:30 poniedziałki-wtorki-czwartki-piątki
    7:30 i 8:00 w soboty (w I soboty miesiąca po różańcu czyli ok 8:45)
    7:30 i 18:00 w środy

Dodatkowo

• 18:00 poniedziałek – piątek
    (w miesiącach V, VI i X)

• w dni powszednie przed mszą św.,
  • w niedziele podczas mszy św.

Adoracje Najświętszego Sakramentu

• I piątek miesiąca 8:00-21:00
  • III środa miesiąca 19:00-20:00

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

• styczeń 2019
    intencja ewangelizacyjna:
    Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii.
  • luty 2019
    intencja ogólna:
    O wielkoduszne przyjmowanie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.
  • marzec 2019
    intencja ewangelizacyjna:
    Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.
  • kwiecień 2019
    intencja ogólna:
    Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
  • maj 2019
    intencja ewangelizacyjna:
    Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu.
  • czerwiec 2019
    intencja ewangelizacyjna:
    Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.
  • lipiec 2019
    intencja ogólna:
    Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.
  • sierpień 2019
    intencja ogólna:
    Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratoriami humanizacji”.
  • wrzesień 2019
    intencja ogólna:
    Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.
  • październik 2019
    intencja ewangelizacyjna:
    Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.
  • listopad 2019
    intencja ogólna:
    Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania i pojednania.
  • grudzień 2019
    intencja ewangelizacyjna:
    Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

Parafialne intencje Kół Różańcowych 2019

• styczeń 2019
    Za naszą parafię, aby czas wizyty duszpasterskiej przynosił owoce Bożego błogosławieństwa dla naszych domów.
  • luty 2019
    Modlitwa dziękczynna za kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii. Dla zmarłych o radość przebywania z Najwyższym Kapłanem, a dla żyjących o świętość kapłaństwa. Intencja z racji przypadającej w tym miesiącu drugiej rocznicy śmierci ks. Proboszcza Krzysztofa Krzesińskiego. – 22 lutego
  • marzec 2019
    O błogosławione owoce okresu Wielkiego Postu. Niech jak najliczniejsze serca naszych parafian otworzą się na Miłość, która oddała za nas życie na krzyżu. O jak najliczniejszy udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Niech w tym okresie jeszcze bliższe staną się nam: modlitwa, post i jałmużna.
  • kwiecień 2019
    O łaskę wiary dla naszych parafian, którzy odeszli od Boga. O spojrzenie z miłością na krzyż, na którym zawisło Zbawienie świata.
  • maj 2019
    O Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Glinieckiej dla czasu: Wieczoru Uwielbienia i Strefy Mocy. Niech Pan będzie uwielbiony i w swojej miłości nam błogosławi.
  • lipiec 2019
    Módlmy się w intencji rolników. Niech dobry Bóg wynagrodzi im trud ciężkiej pracy na roli, obfitymi plonami. Niech nie zabraknie nam chleba powszedniego i abyśmy potrafili szanować jedzenie i go nie marnować.
  • sierpień 2019
    Dobremu Bogu polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pątników, zmierzających z różnych zakątków naszej Ojczyzny przed tron Jasnogórskiej Pani. Polecajmy nasze parafialne pielgrzymowanie i wszystkich duchowych pielgrzymów, aby ich trud połączony z modlitwą wyjednał u Boga łaskę wiary w naszej Ojczyźnie i niech Ojciec przyjmie nasze modlitwy ekspiacyjne za profanację w naszym kraju i za nasze grzechy.
  • wrzesień 2019
    Matce Najświętszej polecamy dzieci i młodzież naszej parafii, aby ich serca nie ulegały zamknięciu na miłość Jezusa do nich. Niech nowy rok szkolny i katechetyczny będzie dla nich czasem spotkania żywego Jezusa.