Wędrownicy Mamy Róży – rodzinny skauting katolicki

Przy naszej parafii działają grupy skautowe Wędrowników Mamy Róży. Zostały one zorganizowane przez rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dzieci w duchu katolickim i patriotycznym. Nasze zbiórki planujemy w taki sposób, aby realizować wszystkie cele skautingu: kształtowanie charakteru, rozwój zmysłu praktycznego, wyrabianie ducha służby, pogłębianie relacji z Bogiem i rozwój fizyczny. Dbamy o to, aby w duchu cnót skautowych – szczerości, ofiarności i czystości – budować wspólnotę nie tylko dzieci, ale i rodziców.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 11 lat (wilczki) i młodzież (skauci), dziewczynki i chłopcy mają oddzielne zbiórki.

Najłatwiej spotkać nas na Mszy św. o 18:00 w pierwszą niedzielę miesiąca. Nasze skautki przygotowują wtedy oprawę muzyczną i czytania.

Kontakt do osób odpowiedzialnych za grupy skautowe:
– wilczki (dziewczynki) – akela Ola tel. 692 777 793
– wilczki (chłopcy) – akela Jurek tel. 604 216 810
– skautki – drużynowa Zosia tel. 798 343 873
– skauci – zastępowy Józek tel. 731 027 408
lub przez formularz kontaktowy.

Czuwaj!