V Niedziela Wielkiego Postu – 3.04.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:

śp. Longina Kowalska l.76 z Lipowa

śp. Bogdan Flont l. 64 z Kopek

śp. Zofia Woźnica l.96 z Górek

śp. Janina Wilczek l.76 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym

 

 

  • Dzisiaj rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które głosi o. Szymon Hiżycki opat klasztoru oo. Benedyktynów w Tyńcu. Plan rekolekcji:

Niedziela: msze św. tak jak zawsze, a o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I komunijnych.

Poniedziałek: 8.00, 10.00, 11.30 spotkanie rekolekcyjne dla Szkoły Podstawowej z Górek, 17.00 i 19.00

Wtorek : 8.00, 10.00 , 11.30 spotkanie rekolekcyjne dla Szkoły Podstawowej z Glinianki, 17.00, 19.00.

Zapraszamy do korzystania z Sakramentu Spowiedzi

 

  • I czwartek miesiąca 7.04

– o godz. 7.30 Msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią. Godzina Święta od 23.00 do północy, nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

 

  • W piątek 8 kwietnia zapraszamy na EDK, na którą zapisało się 58 osób przez stronę EDK. W zakrystii można nabyć pakiety na EDK. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 20.00.

Na EDK zabieramy: krzyż przypięty do plecaka, latarkę i baterie na zapas, aplikację EDK w telefonie, powerbank, wodę. Zapraszamy w czwartek o 18.30 na spotkanie informacyjne i rozgrzewkę w ramach zajęć: „W zdrowym Ciele zdrowy duch”.

Do chorych z sakramentami udamy się w sobotę 9 kwietnia od godz. 9.00. Odwiedzimy tych, którzy, nie są objęci stałą opieką duszpasterska w I piątek miesiąca.

 

  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Msza o godz. 10.00 z procesją wokół kościoła z naszymi pięknymi regionalnymi palmami. Na 11.30 zapraszamy dzieci, tak jak co roku z instrumentami. Wielka prośba do niosących nasze wielkie palmy, aby pozostać na procesję dla dzieci. Tego dnia odbędzie się w naszej parafii kiermasz wielkanocny, na którym znajdą się palmy, dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczany jest na nasz VII Wieczór Uwielbienia. Już teraz dziękujemy tym, którzy włączają się w przygotowanie tego kiermaszu, za wasze własnoręcznie wykonane palmy i rękodzieło świąteczne, a o godz.17.15 odbędzie się  Droga Krzyżowa wokół kościoła poprowadzona przez nasz Chór Parafialny.

 

  • Codziennie po porannej mszy św. zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji pokoju na Ukrainie.

 

  • Księża misjonarze z Kijowa składają serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary na zakup kamizelek kuloodpornych, które zaczęły swoją drogę do wolontariuszy spieszących z pomocą humanitarną.  Zebraliśmy 15.258 zł. Zakupiliśmy 4 nowe, atestowane kamizelki i 4 hełmy

 

  • Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich zaprasza na warsztaty ”Wreszcie żyć” oparte na programie 12 kroków. Bliższe informacje na plakacie w tablicy ogłoszeń.

 

  • Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: Mistyka w życiu św. Pawła

GOŚĆ NIEDZIELNY: z odwiedzinami w sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant Angelo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image