Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej 2018

Już po raz III pielgrzymowaliśmy z Glinianki do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy błogosławieństwem ks. Proboszcza w Gliniance, zaś zakończyliśmy wspólną Mszą Św. w Sanktuarium.

Za wspólne pielgrzymowanie dziękujemy siostrom i braciom, którzy jak to powiedział ks. Piotr, przyjęli wezwanie Maryi i wyruszyli z nami w drogę.

 

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny oraz obchody Święta Narodowego 3 Maja 2018

W dniu 3 maja 2018 r. w naszej parafii świętowaliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, połączoną z gminnymi obchodami Święta Narodowego 3 Maja. Przed mszą św. harcerze ZHP  z Malcanowa rozdawali flagi Polski. Podczas Eucharystii w oprawie skautek Wędrowników Mamy Róży ks. Proboszcz mówił o żywej pobożności maryjnej w Polsce i XVI-wiecznej genezie tytułowania Matki Bożej Królową Polski.

We mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt gminy Wiązowna, Radni powiatu, Radni gminy, władze oświatowe oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Glinianki, Górek, Malcanowa i Wiązowny, a także szkół naszej gminy. Po niej uczniowie glinieckiej szkoły zaprezentowali barwne widowisko historyczno-teatralne „Wiwat 3 Maja”.

 

Kolędowanie Glinieckie 18.01.2015

W minioną niedzielę 18 stycznia 2015 roku odbyło się kolejne wspólne kolędowanie wiernych naszej Parafii. W kolędowaniu uczestniczyli także goście z innych Parafii co dodatkowo upiększyło całe spotkanie. Fotorelację można obejrzeć poniżej. Filmowa relacja pojawi się już wkrótce!)

Swoje kolędy zaprezentowali: Rodzina Papisów, Rodzina Zielińskich i Przyjaciele, Kościół Domowy, Nauczyciele i Młodzież Gimnazjum JPII w Gliniance, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Instrumentalny – „TRIO”, Nauczyciele i dzieci Szkoły Podstawowej w Górkach, Rodzina Tarchalskich, Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gliniance, Rodzina Kobzów i Ksiądz Krzysztof.

Prosimy o kontakt wszystkich którzy chcieliby uzupełnić galerię także swoimi zdjęciami! Wszystkie zdjęcia w Galeria zdjęć / kolędowanie Glinieckie.