IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli

śp. Bolesław Ziubiński  l. 87 z Dobrzyńca

śp. Marianna Woźnica l. 71 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, Niech odpoczywają na wieki.

 

  • Po mszy św. o 11.30 zapraszamy do odwiedzenia organistówki, w której nasi skauci prowadzą parafialną bibliotekę dla dzieci i młodzieży.

 

W tym tygodniu przypadają:

  • 2.02. wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.

Msze św. o 8.00, 10.00 i 18.00 z obrzędem błogosławieństwa gromnic. Nowe gromnice są do nabycia w zakrystii. Taca tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

  • Pierwszy czwartek miesiąca

– o godz. 7.30 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii, oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią. Godzina Święta od 23.00 do północy, nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

  • Pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią,  

– od 17.00 spowiedź św.,

– 18.00 – msza św.,

– całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 8.00 do 21.00. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Czuwanie między 19.00 a 21.00 w formie prowadzonej.

Tego dnia ksiądz uda się z Sakramentami św. do chorych, którzy, zdeklarowali się podczas ostatnich przedświątecznych odwiedzin kapłana.

  • Pierwsza sobota miesiąca, czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej – po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Jest już do odebrania nowy nr. miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

 

  • Dziękujemy za udział w XII Glinieckim Kolędowaniu. W tym roku w formie online.: Nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance, oraz uczniom z klasy IIA, rodzinie Państwa Sokołowskich, Pani Stanisławie Kobza z wnuczkiem Jakubem.

 

  • W tygodniku IDZIEMY: trwamy w roku św. Józefa w artykule „Dylematy św. Józefa”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM o zakonach kontemplacyjnych, które są jak drogowskazy, pokazujące czym jest bezinteresowna miłość. Dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i miesięcznik RÓŻANIEC, dla tych, którzy nie dokonali prenumeraty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image