Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2023

• Dzisiaj mija termin przynoszenia plansz roratnych przez dzieci. Zbieramy upominki, którymi chcemy je obdarować za ich wytrwałość.

• W tym tygodniu przypadają:

Poniedziałek: Uroczystość św. Bożej Rodzicielki – msze św. w układzie niedzielnym, oprócz mszy o godz. 8.00, której tego dnia nie ma.

Pierwszy czwartek miesiąca

– o godz. 7.30 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

– od godz. 23.00 do północy – Godzina Święta, nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

Pierwszy piątek miesiąca

– o godz.7.30 msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią.

– od 17.00 spowiedź,

– o godz. 18.00 – msza św.

– od godz. 8.00 do 17.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

Tego dnia zostaje odwołana wizyta z sakramentami u chorych.

Pierwsza sobota miesiąca: Uroczystość Objawienia Pańskiego – msze św. w układzie niedzielnym, na których odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła (dochód z rozprowadzenia kredy i kadzidła przeznaczony jest na fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza i dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu).

Zapraszamy do udziału w III Glinieckim Orszaku Trzech Króli. O godz. 11:00 wymarsz z Szkoły Podstawowej w Gliniance i przemarsz Orszaku przy śpiewie kolęd, ukłon Dzieciątku Jezus i o godz. 11:30 msza święta, na której dzieci uczęszczające systematycznie na roraty otrzymają upominki. Na orszak zapraszamy całe rodziny. Mile widziane stroje kolędnicze oraz drobne instrumenty muzyczne. Taca tego jest przeznaczona na misje.

• Niedziela: po mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla LSO I Scholi. Prosimy o pomoc gastronomiczną ze strony kochanych mam.

Następnie po mszy św. o godz. 12.45 – XV Kolędowanie Glinieckie. Zapraszamy chętnych do zgłaszania się w zakrystii. Następnie spotkamy się na wspólnym poczęstunku

Tego dnia zapraszamy też na kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I komunijnych, o godz 19.00.

• Zapraszamy po odbiór nowego numeru miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

• Plan wizyty duszpasterskiej:

02.01 wtorek od godz.16.30 Rzakta ul. Popławska, Borkowa, Sarnia – jeden ksiądz

03.01 środa od godz. 9.00 Józefów – jeden ksiądz